Bezdrátový internet bude i na FSV

Přečíst si e-maily, prohlédnout si webové stránky, nebo si třeba před zkouškou stáhnout užitečný tahák? To vše v celé budově školy i v blízkém okolí a hlavně bez potřeby přímého připojení na internet? Už brzy to může být realitou.

Pro připojení k bezdrátové síti (tzv. Wi-Fi) bude stačit pouze notebook podporující tuto technologii. „V části Prahy 5 už tato služba spolehlivě funguje, rozhodli jsme se proto rozšířit pokrytí i na okrajová území,“ říká místostarosta Martin Stránský. Samozřejmě nás zajímalo, jak to bude s dostupností signálu v areálu Jinonice. To je však zatím velkou neznámou i pro samotné autory projektu. Podle informací z firmy, zabývající se budováním těchto sítí, je obtížné určit směr a dosah bezdrátového internetu. „Jasno tedy bude až 31. března, kdy začne jednoroční zkušební provoz,“ doplňuje Stránský.

Od začátku letošního roku jsou tyto sítě zaváděny v rámci projektu EduRoam i na Univerzitě Karlově. Signálem byly v první fázi pokryty budovy rektorátu, Právnické a Filozofické fakulty. Více informací včetně návodu jak se připojit najdete na stránkách Ústavu výpočetní techniky uvt.cuni.cz.

Stranou ale nezůstává ani naše fakulta. Podle člena Akademického senátu Filipa Hájka nestojí zavedení bezdrátového internetu v budovách FSV již nic v cestě. „V tuto chvíli to prochází klasickým úřednickým kolečkem,“ dodává Hájek. Na posledním zasedání senátu informoval proděkan pro rozvoj Tomáš Cahlík o nutnosti zajistit zabezpečení sítě a o následném zakoupení jednoho vysílače, aby se tato nová technologie nejprve odzkoušela v praxi. Poté prý bude rozhodnuto o dalším postupu.

„Podrobnosti zatím sdělit nemůžeme, čekáme na přidělení finančních prostředků,“ omezuje se na strohé vyjádření ředitel Centra informatiky. Skutečnost, že je financování celého projektu už zahrnuto v rozpočtu fakulty je však důkazem, že o zavedení Wi-Fi v budovách FSV je zřejmě rozhodnuto.

642 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.