Akademická půlhodinka

Dochvilnost je občas problémem asi nás všech. Jednou člověk přijde pozdě na rande, někdy mu uletí letadlo a občas nestihne začátek přednášky. Jednou za čas je to možné omluvit a tolerovat. S přibývající četností se ale z omluvitelného stává neomluvitelné a z tolerovatelného netolerovatelné.

S pozdním příchodem na přednášku se častěji potkáme u studentů, přece jen je nás trochu víc, ale čas od času i u přednášejících. Bohužel musím konstatovat, že mezi přednášejícími vede na plné čáře profesor Novák z IPS. Jeho půlhodinové zpoždění se stalo již tradičním.

Mohlo by se zdát, že by se mělo zkrácení přednášky studentům líbit. Opak je ale pravdou. Někteří přicházejí pouze na tuto přednášku a tak často raději zvolí vůbec do Jinonic nejezdit.

Přednáškami ale profesorova nedochvilnost nekončí. Po vlastní zkušenosti z letního zkouškového vím, že tento zlozvyk postihuje i jeho přítomnost u zkoušení. Ještě mám v živé paměti několikahodinové čekání a následné zjištění, že daný předmět se vlastně vůbec nezkouší. Kdybych na chodbě ve třetím patře čekal pouze já, považoval bych to za svoji chybu, v tomto případě by ale musela stejnou chybu udělala přinejmenším třetina ročníku.

Mezi studenty IPS se najde mnoho takových, kteří studují ještě jeden obor navíc, často i na jiné fakultě, nebo mají práci. Nejen těmto studentům vadí toto zbytečné mrhání časem. Určitě by proto stálo za to něco s touto neřestí udělat.

Radek Urban (IPS)
estasie@gmail.com

886 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.