Pavlač 2010: Na Hollaru točil pivo děkan

Ani deštivé počasí diváky neodradilo. (Foto: Zdeněk Šmída) Jednou z akcí, které spadají pod širší oslavy Majálesu, patří i tradiční Pavlač každoročně konaná na Hollaru. Oproti pompéznímu Majálesu působí svou atmosférou rodinná Pavlač spíše jako chudý příbuzný, o to zajímavější program ale organizátoři připravili.

Předpovědi počasí dávaly tušit, že kapely i divadelní spolky čeká doslova bouřlivé přivítání. Pavlač skrápěl déšť hned několikrát a svorné mačkání se v podloubí jen podtrhlo osobní atmosféru celé akce. Nedá se ovšem říct, že by počasí nějak výrazně zkazilo náladu návštěvníkům nebo pořadatelům.

Program Pavlače byl rozdělen na dvě části – venkovní hudební produkci a divadelní scénu uvnitř Hollaru. Zatímco hudební produkce minimálně zpočátku trpěla deštivým počasím, divadla z něj profitovala – až na výjimky byla posluchárna 215 plná. Na letošní Pavlači vystoupili z kapel mimo jiné i účastníci hlavního dne oslav pražského Majálesu Caktus showband, Madfinger, Esence či Sly Rabbits. Divadelní scénu pak opanovali herci ze spolku Ztracená existence, Vosto5 a další.

Divadlo nejen na jevišti

O tom, že točit pivo není žádný med, se přesvědčil i děkan FSV Jakub Končelík. (Foto: Zdeněk Šmída, UKáčko.cz)

O tom, že točit pivo není žádný med, se přesvědčil i děkan FSV Jakub Končelík.
(Foto: Zdeněk Šmída, UKáčko.cz)

Unikátní záležitostí, pro kterou je Pavlač vyhlášená, se ale odehrává na úplně jiném místě. Sloganem „Nechte si natočit pivo od děkana“ lákali organizátoři už od samého počátku a své sliby taky splnili. Pivo točil nejen děkan, ale také proděkani.

Přestože měl děkan FSV Jakub Končelík na programu dne i zasedání Akademického senátu, našel si cestu za pípu. „Nejde mi to. Když tak se budu živit něčím jiným,“ vyjádřil své dojmy s unaveným úsměvem po první šichtě. To proděkan pro studijní záležitosti Petr Soukup nepřímo potvrdil, že i alkohol je takovou neoficiální studijní záležitostí. „Pivo se mi točilo výborně. Budu ho točit celý život a vzdám se proděkanské pozice,“ vtipkoval dobře naladěný Soukup.

S postupujícím časem se nakonec rozzářila obloha, stejně jako oči návštěvníků po „pokynu“ děkana, který po několika desítkách náročných minut u piva přišel na pódium říct několik slov studentům. „Mějte se, bavte se a užívejte!“ Slušně zaplněná Pavlač jeho slova do putníku uposlechla.

1 394 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (5 hlasujících, průměrné hodnocení: 4,20 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.