Téma international-club

„Praha je krásná, ale úroveň služeb příšerná,“ říká rumuská studentka na FSV

Oana. Foto: Jáchym Srb

S  rumunskou studentkou Oanou, která strávila poslední půlrok studiem mezinárodních vztahů na FSV, jsme si povídali o životě zahraničního studenta v Praze. Řeč přišla i na rumunskou politiku, historii a maďarské menšiny. A přesto, že na rozhovor do Mlýnské kavárny přišla poněkud pobledlá a razantně odmítla ochutnat místní česnekovou polévku, nakonec byla velmi milá a prokázala, že všechny tenebrózní předsudky o rumunských studentech jsou naprosto neopodstatněné.

(Pokračování textu…)

Erasmáci to rozjeli v rytmu Rock’N’Rollu

International Club Univerzity Karlovy uspořádal pro své svěřence, tedy zahraniční studenty studující v současnosti na UK, velkou Rock’N’Rollovou párty. P.M. Club tak minulý čtvrtek ožil nejen rozjařenými Erasmáky, ale také díky příchozím českým studentům, kteří neváhali a vydali se poznat své „exotické“ kolegy. (Pokračování textu…)

„Neviditelné“ aktivity International clubu

RumunkyErasmáci – to není jen skupina českých studentů studujících na zahraničních univerzitách. Chodbami fakulty se každý semestr téměř bez povšimnutí pohybuje na 300 zahraničních studentů, kterým učarovala Praha a nejstarší středoevropská univerzita. Jejich oporou se během stává International Club. S jeho aktivitami i plány nás seznámila viceprezidentka pro společenské aktivity a komunikaci Petra Chaloupková. (Pokračování textu…)

Erasmáci zasedali a pokřtili žirafu

žirafa Erasmína Každoroční setkání zástupců Erasmus Student Network bylo v prvních jarních dnech poprvé k vidění v Praze. Tato nezisková organizace byla založena roku 1989 v Bruselu se souhlasem Evropské komise.
(Pokračování textu…)

International Club – nové možnosti, ale i personální krize

Mezinárodní klub na FSV už řadu let nabízí široké spektrum aktivit. Na začátku semestru orientační týden, pak se rozbíhá kolo párty, výletů a exkurzí, které jsou otevřené také pro „domorodce“. „Čeští studenti mají však o naše akce překvapivě malý zájem,“ říká člen klubu Michal Čulík.
(Pokračování textu…)

Samosprávy a Intl’ Club připravují celofakultní večírky

Netradiční ples, který Fakulta sociálních věd uspořádala loni na jaře v klubu Abaton, se setkal s obrovským úspěchem u studentů i pedagogů. Na uspořádání obdobné akce i v letošním roce však fakulta rezignovala, a tak se iniciativu rozhodli převzít sami studenti.
(Pokračování textu…)

International Club má za sebou rušný semestr

„Slyšel jsi někdy něco o International Club?“ ptá se v jinonickém bufetu očividný prvák svého kolegy. „Jasný,“ reagoval jeho spolužák, „zrovna minulý týden jsem byl na nějaké jejich party. Seznámil jsem se tam s jednou Mexičankou a Australankou.“
(Pokračování textu…)

International Club rozjíždí jazykové tandemy

Chceš si procvičit konverzaci v cizím jazyce? Nebo plánuješ začít s úplně novou řečí? Co takhle to zkusit s rodilým mluvčím? International Club Fakulty sociálních věd v současné době rozjíždí nový program, ve kterém zahraniční student vyučuje svůj rodný jazyk a na oplátku jej místní student učí česky. Jedná se o službu něco za něco, ale nikoli za peníze. Podobný program už úspěšně řadu let probíhá například na Filozofické fakultě UK.
(Pokračování textu…)

Weby fakultních spolků zažívají boom

web E-klub

Studentské spolky, které na FSV vznikají jako houby po dešti, se bez webové prezentace neobejdou. Předsedové těchto spolků si to uvědomují. Weby teď vypadají lépe a obsahují aktuálnější a obsáhlejší informace.
(Pokračování textu…)

Survey Amongst the Foreign Students of FSV

Questions :
1) Why did you choose the Czech Republic for your Erasmus experience?
2) What has been the biggest disappointment here for you so far?
3) How do you think the Czech people behave towards foreigners?
(Pokračování textu…)