Téma e-klub

Ekonomové neví, kam dřív skočit

E-klubEkonomický klub studentů IES prošel na začátku školního roku 2007-2008 velkou generační obměnou. Po seznamovacím kurzu následoval příval prváků, kteří odstartovali novou éru akcí a večírků. (Pokračování textu…)

Julínkovi se u ekonomů líbilo

Julínek

Dlouhou sérii přednášek, pořádaných Ekonomickým klubem studentů IES, zakončil diskusní seminář se současným ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem. Ten do Opletalky dorazil i s kolegy ze svého reformního týmu, jehož nedílnou součástí jsou i dvě poradkyně, které na IES vyučují předmět Economics of Ageing.
(Pokračování textu…)

Nová tvář E-klubu

Opletalova

E-klubu je letos deset let a jako dárek k významnému výročí si nadělil proměnu a nové projekty. „Jsem zvědav, jak se rozjede E-klub. Je to zatím nejperspektivnější skupina lidí, se kterými jsem kdy spolupracoval,“ takto emotivně popsal svůj vztak ke klubu jeden nejmenovaný člen.
(Pokračování textu…)

Co nového mezi studenty ekonomie?

První měsíc semestru zpestřily dvě přednášky E-klubu. Tu premiérovou navštívil dokonce rekordní počet lidí (odhadem 120). Makroekonom Tomáš Sedláček, absolvent IES, studenty zasvětil do tajů reformy veřejných financí. Účastníci si jeho výkon velice pochvalovali. Jednak svou přednášku pojal interaktivně a nechal studenty, aby reformu vymysleli sami, a jednak jim odhalil, jak sám jako poradce ministra financí podobnou reformu sestavoval. O velkou vědu podle něj věru nešlo.
(Pokračování textu…)

Ultimate Frisbee turnaj – ekonomové dováděli ve Stromovce

První listopadový pátek se na IES konal turnaj ve hře Ultimate. Šlo o první sportovní akci tohoto akademického roku, kterou pro studenty i vyučující zorganizoval E-klub. Pro ty, kdo název Ultimate slyší poprvé, dodám, že jde o bezkontaktní sport s létajícím talířem, ve kterém soupeří vždy dvě družstva. Jde o velmi rychlou hru, při které je však důležitá hlavně týmová spolupráce.
(Pokračování textu…)

Mejstřík: Bez ekonomů se fakulta bohužel propadá do šedého průměru

Michal Mejstřík

S profesorem Mejstříkem jsme hovořili několik hodin a probrali mnoho atraktivních témat. Mezi ně patří viditelnost ekonomů na FSV, možnost přejmenování fakulty a bilance neekonomických oborů na poli vědecké práce… Jeho názor na kritiku a konkurenci je jasný. Podle něj na sebe musíme vztahovat ta nejpřísnější kritéria a naučit se akceptovat nejtvrdší kritiku.
(Pokračování textu…)

Weby fakultních spolků zažívají boom

web E-klub

Studentské spolky, které na FSV vznikají jako houby po dešti, se bez webové prezentace neobejdou. Předsedové těchto spolků si to uvědomují. Weby teď vypadají lépe a obsahují aktuálnější a obsáhlejší informace.
(Pokračování textu…)

E-klub s novou krví

Mohlo by se zdát, že studenti na IES mají málo studijních povinností. Po večerech totiž dobrovolně navštěvují přednášky a ještě za ně pořadatelům děkují. Hlavní roli v těchto unikátních ekonomických představeních hrají guvernéři bank a režii drží pevně v rukou E-klub.
(Pokračování textu…)

Ekonomové to rozjeli na vánoční besídce

E-klub pořádá nejen přednášky, ale také společenské akce. V říjnu to byl dobrodružný Den prváků a 14. prosince přišla společenská akce roku, Vánoční večírek IES.
(Pokračování textu…)

Na Ladronce proběhl ekonomický teambuilding

E-klub opět uspořádal akci, na kterou zúčastnění budou ještě dlouho se slzou v oku vzpomínat. Bylo baboletní odpoledne a prváci plni očekávání se nejistě trousili Ladronkou k volejbalovému hřišti na den prváků. Netušili, jaké team-building hry na ně čekají.
(Pokračování textu…)