Téma profesori

Konec ekonomických teorií na IES víří emoce

OpletalovaPro ekonomy jsou od tohoto semestru nachystány velké změny. Po úmrtí profesora Sojky rozhodlo vedení Institutu ekonomických studií, že jeho stěžejní bakalářský předmět, Historie ekonomického myšlení, se v tomto akademickém roce nebude vyučovat. To vedlo k mnoha negativním ohlasům ze strany studentů. IES se tedy snaží co nejrychleji nalézt vyučujícího, který by mohl předmět přednášet. (Pokračování textu…)

Zemřel profesor Milan Sojka

prof. Ing. Milan Sojka, CSc.

prof. Ing. Milan Sojka

V neděli 17. května nás opustil profesor Milan Sojka, významný český ekonom – teoretik, vedoucí Katedry institucionální ekonomie Institutu ekonomických studií a bývalý proděkan naší fakulty. Zemřel po dlouhém boji s nevyléčitelnou nemocí ve věku 58 let. (Pokračování textu…)

Profesor Martin Potůček: „Milí studenti, kandiduji.“

Foto: Ondřej Blažek

Na křeslo v Evropském parlamentu si dělají zálusk i akademici z FSV. Jeden z nich se v rámci předvolební kampaně stal bilboardovou tváří, další takovou příležitost něměli a tak se zviditelňují jinak. Profesor Martin Potůček (KVSP) například o svých plánech zpravil své studenty přímo mailem. (Pokračování textu…)

Fakulta má tři nové profesory

jmenování profesorůEkonom Karel Janda, sociolog Hynek Jeřábek a historik Jaroslav Kučera jsou od dnešního dne profesory. Ve Velké aule Karolina je na návrh Vědecké rady UK jmenoval prezident Václav Klaus. Celé řízení trvalo téměř rok a půl.

(Pokračování textu…)

Jan Jirák byl jmenován profesorem

Jan Jirák z katedry mediálních studií byl dnes jmenován profesorem. Od prezidenta Klause převzal jmenovací dekret spolu s dalšími 93 docenty, 25 z nich pochází z Univerzity Karlovy. K profesorské hodnosti přitom vedla dlouhá cesta, celé řízení trvalo přes dva roky.
(Pokračování textu…)

Děkan FSV Víšek jmenován profesorem

<img src="http://social.fsv.cuni.cz/obr/visek.jpg" alt="J.A.Víšek" /> Děkan Fakulty sociálních věd doc. RNDr. Jan Ámos Víšek, CSc. byl dnes (16.4.) jmenován profesorem v oboru matematika-pravděpodobnost a matematická statistika. Jmenování provedl ve Velké aule Karolina na návrh Vědecké rady Univerzity Karlovy prezident republiky.