Téma sims

Kandidáti pro volby do SIMS

SIMS-logo Prezentace kandidátů do SIMSu, kteří využili nabídky zveřejnit svůj program.
(Pokračování textu…)

Srandaples IMS ovládli Rebelové a 60. léta

Volání po celofakultním plese nebylo letos vyslyšeno, ale teritorialisté si poradili sami. Uspořádali Srandaples IMS ve znamení 50. a 60. let a někteří účastníci skutečně vypadali jako vystřižení z muzikálu Rebelové.
(Pokračování textu…)

Samosprávy a Intl’ Club připravují celofakultní večírky

Netradiční ples, který Fakulta sociálních věd uspořádala loni na jaře v klubu Abaton, se setkal s obrovským úspěchem u studentů i pedagogů. Na uspořádání obdobné akce i v letošním roce však fakulta rezignovala, a tak se iniciativu rozhodli převzít sami studenti.
(Pokračování textu…)

Volby do SIMSu ve znamení Národní fronty

SIMS-logoInstitut mezinárodních studí má za sebou letošní volby do Studentské samosprávy IMS (SIMS). Do politické plurality měly mnohde daleko. Kandidáti do SIMSu se objevili v pěti ze sedmi obvodů, na Ruských studiích a Amerických studích nikdo nekandidoval. Vybírat z více kandidátů bylo možné pouze v prvním a třetím ročníku bakalářského studia.
(Pokračování textu…)

Cíle SIMSu: více než diskuzní platforma

SIMS-logo

Samospráva studentů IMS (SIMS) funguje úspěšně již od roku 2000. Za tu dobu si vybudovala postavení exkluzivního zprostředkovatele komunikace mezi studenty a vedením institutu. „Vnímám SIMS jako partnera, s nímž jsem řešil většinu zásadních problémů na našem ústavu. Vždycky jsme dospěli k nějakému konsensu, který vyhovoval oběma stranám,“ shrnuje své zkušenosti se samosprávou ředitel IMS Jiří Vykoukal.
(Pokračování textu…)

Weby fakultních spolků zažívají boom

web E-klub

Studentské spolky, které na FSV vznikají jako houby po dešti, se bez webové prezentace neobejdou. Předsedové těchto spolků si to uvědomují. Weby teď vypadají lépe a obsahují aktuálnější a obsáhlejší informace.
(Pokračování textu…)

Nově zvolení členové SIMSu: Reformy potřebují změnu!

Studenti teritoriálních studií počátkem prosince opět volili své zástupce do Samosprávy IMS. Nově zvoleným členů jsme proto položili tři otázky, týkající se jejich působení v této organizaci i její budoucnosti.
(Pokračování textu…)

SIMS bude takový, jaký si ho studenti sami udělají

Budoucnost Studentské samosprávy IMS (SIMS) bude záležet jen na vůli nových studentů. „Pokud se ukáže, že studenti nemají zájem kandidovat ani volit, zanikne. Mě osobně by to mrzelo, ale nemám rád umělé věci a SIMS by v případě nezájmu studentů byl umělý a mrtvý,“ říká Martin Palán (25), zakladatel a odstupující předseda Studentské samosprávy IMS.
(Pokračování textu…)

Nové volby do samosprávy IMS

Po roce se opět uskuteční volby do Studentské samosprávy IMS (SIMS). Ty budou probíhat po jednotlivých obvodech (viz tabulka) již osvědčenou formou přes e-mail (adresy budou včas zveřejněny), a to od 28. do 30. listopadu. Každý může hlasovat pouze jednou a to z e-mailové adresy, kterou má registrovanou na sekretariátu. Volební systém je velmi prostý — zvolen je ten kandidát, který obdrží největší počet hlasů ve svém obvodu.

(Pokračování textu…)