Téma pavlac

Pavlač 2010: Na Hollaru točil pivo děkan

Ani deštivé počasí diváky neodradilo. (Foto: Zdeněk Šmída) Jednou z akcí, které spadají pod širší oslavy Majálesu, patří i tradiční Pavlač každoročně konaná na Hollaru. Oproti pompéznímu Majálesu působí svou atmosférou rodinná Pavlač spíše jako chudý příbuzný, o to zajímavější program ale organizátoři připravili. (Pokračování textu…)

Jaká byla Pavlač 2009

zpěvák kapely Fidibus„Snad ten Hollar nezboříme“, strachovali se organizátoři oblíbeného fakultního festivalu na svých webových stránkách. Budova ještě stojí, ačkoliv to místy vypadalo, že praskne ve švech. Narvané byly balkonky, učebny i line up. Pavlač nabídla kromě piva a klobás odpoledne plné kvalitní hudby, akademického ostrovtipu a filmů, které v multikině nenajdete. (Pokračování textu…)

Hoďte všechny starosti z p(P)avlače

logo_malePátého května se budova FSV na Hollaru změní k nepoznání. Už potřinácté se zaplní její nádvoří, učebny i chodby umělci z řad studentů, kteří předvedou, co si vlastně má člověk představit pod názvem Patrně Artový Velmi Lidový Anekdotický Čardáš. Jinak řečeno – Pavlač. (Pokračování textu…)

Letošní Pavlač: Dechovka, anarchie i turecké sušenky

Pavlač

Předpověď hlásila maxima 11 °C a trávit odpoledne na školním dvoře by za normálních okolností nevypadalo jako dobrý nápad. Ale tohle úterý na Hollaru patřilo tradičnímu multižánrovému festivalu Pavlač, takže zůstat doma na kamnech nepřipadlo v úvahu. Tentokrát organizátoři zajistili takřka nepřetržitý program na dvou různých pódiích. Koncerty se totiž odehrávaly v atriovém prostoru, který dal festivalu název, zatímco v jedné z učeben se vystřídala celkem čtyři různá divadelní tělesa. Chodby budovy ozdobily nejlepší plody letošního fotografického workshopu. Překvapením byl výstup kandidáta na krále Majálesu Klementina II., který se za pár dní chystá nahradit svého fakultního kolegu Kampusáka (více na UKáčko.cz).

Poslechněte si AUDIOREPORTÁŽ! (.wav, 14 MB)

(Pokračování textu…)

Majálesová Pavlač podvanácté

Tradiční multižánrový festival, který oslavuje konec semestru, je otevřený nejen studentům a pedagogům Fakulty sociálních věd UK. Letos se uskuteční v úterý 22. dubna 2008 od 14.00 do 22.00 hod ve fakultní budově Hollar – Smetanovo nábřeží 6, u Národního divadla. Vstupné bude jako vždy dobrovolné, občerstvení z kuchyně mistra Pigiho dostupné. Pavlač (www.pavlac.cz) patří mezi širší program oslav Majáles, jehož hlavní den bude 30. dubna.
(Pokračování textu…)

Pavlač letos s ohněm i blues

Budovy Hollaru na Smetanově nábřeží se ve čtvrtek 26. dubna už pojedenácté zmocnili návštěvníci festivalu pojmenovaného podle zdejšího atriového prostoru Pavlač. Pódium letos patřilo především rozličným hudebním stylům, ale k vidění byla například i výstava fotografií.
(Pokračování textu…)

Žurnalisté o pořadatelství svého festivalu nejeví zájem

Fakultní festival v prostorách sídla IKSŽ tradičně probíhal pod taktovkou studentů žurnalistiky už od roku 1996. Ale časy se mění. Pokud by se letos nestarali pořadatelé Pražského Majálesu, v jehož rámci se v předchozích dvou letech Pavlač konala, hollarské pavlače by letos zůstaly prázdné.
(Pokračování textu…)

Majáles chce rozvinout i naši Pavlač

Majáles

Velké koncerty i se zahraniční účastí jsou tradičním lákadlem majálesů. Letos by však pořadatelská organizace StudentZone chtěla dát větší důraz na doprovodný kulturní program. Pražský Majáles se letos může pyšnit dvěma hlavními dny. Program se chystá jak na svátek 1. května, tak i na následující den. Rektor Hampl děkanům doporučuje, aby na tento den vyhlásili studentské volno.
(Pokračování textu…)

Hollarský festival Pavlač slaví 10. narozeniny

Pavlač 2006

Studentské divadlo je hlavním tématem letošního ročníku festivalu Fakulty sociálních věd, který je součástí širšího programu letošního Majálesu. Chybět však nebude ani hudba, autorská čtení a výstava fotografické tvorby studentů žurnalistiky.
(Pokračování textu…)

Pavlač letos ve znamení divadla

Pavlač 2006

Festival Pavlač, který tradičně pořádají hlavně žurnalisté, letos pod hlavičkou Majálesu oslaví své desáté konání. Po loňské válce pohlaví přichází do Hollaru především studentské divadlo. Kromě divadelních spolků dostanou prostor i autorská čtení.
(Pokračování textu…)