Téma siss

Duben 2008 v SISSu

SISS webJak Studentská samospráva ISS hájila zájmy studentů v uplynulém měsíci? Promluvila ke změnám týkajícím se magisterského studia, Akademickému senátu i k programu Erasmus. (Pokračování textu…)

Seznamovák dopadl na výbornou!

Terra incognita 2007

Cestovní agentura Marx a Engels Travel letos pod názvem Terra Incognita uspořádala historicky první ročník seznamovacího kurzu sociologů. Na tři dny se do malebného městečka Zaječov v Brdech sjelo 70 prváků včetně těch, co nastoupili do nově otevřeného bakalářského programu sociologie a sociální antropologie.
(Pokračování textu…)

Úvod do médií se blíží

Po mnoha podnětech od studentů požádala v březnu Studentská samospráva Institutu sociologických studií (SISS) o vyučování kurzu, který by nežurnalistům zprostředkoval základy mediálních studií a komunikace. Žádost podepsal člen SISSu Miro Grznár a vedoucí katedry sociologie docent Tuček.
(Pokračování textu…)

Nový SISS začal úřadovat

SISS - logo První volební období SISS skončilo a po volbách s padesátiprocentní účastí začalo období druhé. V minulém čísle jsme vám představili nově zvolené zástupce. Většina z nich se sešla na první schůzce nového období, která se konala v pondělí 20. listopadu.
(Pokračování textu…)

Kdo jsou noví členové SISS?

Výsledky voleb do SISSu.

(Pokračování textu…)

Sociologická samospráva: brožura místo adapťáku

Nic nemá věčného trvání. Stejně jako právě skončilo letošní krátké léto a prázdniny, blíží se konec prvního volebního období Studentské samosprávy na Institutu sociologických studií (SISS). To přináší vhodný čas pro bilancování činnosti a rekapitulaci prvního roku.
(Pokračování textu…)

SISS nebude mít předsedu

SISS

V polovině března si sociologové zvolili svojí vlastní samosprávu Volby proběhly hladce za účasti 42 %. Do SISSu kandidovalo celkem 9 studentů, takže pouze jeden z nich se nakonec zástupcem v osmičlenném orgánu nestal.
(Pokračování textu…)

Weby fakultních spolků zažívají boom

web E-klub

Studentské spolky, které na FSV vznikají jako houby po dešti, se bez webové prezentace neobejdou. Předsedové těchto spolků si to uvědomují. Weby teď vypadají lépe a obsahují aktuálnější a obsáhlejší informace.
(Pokračování textu…)

Bludný institut rozvířil klidné vody ISS

Studenti sociologie otevřeně poukázali na problematická místa ve výuce. Po jednáních s pedagogy se i na ISS rodí samospráva.
(Pokračování textu…)

Grznár: založíme samosprávu

Miro Grznár

Původně jsme počítali s celoročníkovou diskusí každého s každým, ale to se kvůli neshodám ukázalo jako velmi naivní, říká Miro Grznár, jeden z hlavních autorů Bludného institutu.
(Pokračování textu…)