Téma dekan

V proděkanském týmu nebude kozel zahradníkem

koncelik_fotoDěkan Končelík odtajnil první část nové sestavy svého kolegia. Sociolog bude spravovat studijní záležitosti, věda a výzkum podléhá profesoru ekonomie, mediální teoretik pečuje o PR a zahraniční vztahy dostane na starosti doktorka z IMS. V jejich plánech figuruje třeba nová vědecká rada, zrušení papírových indexů, ALUMNI systém nebo podpora anglických studijních programů.
(Pokračování textu…)

Děkan Končelík jmenoval proděkana pro PR, kvůli Respektu

koncelik_fotoJakub Končelík je, zdá se, od přírody ohniskem mediální pozornosti. Prvního února se oficiálně a bez vší pompy ujal funkce děkana na FSV UK, ve stejný den se na stránkách tištěného týdeníku Respekt objevil kritický článek o studiu žurnalistiky na fakultě. Děkan kvůli tomu jmenoval s předstihem prvního člena kolegia: doktora Tomáše Trampotu do funkce proděkana pro PR.
(Pokračování textu…)

Budoucí děkan Jakub Končelík: Fakulta zpomaluje a já ji chci nakopnout

mini-koncelikBudoucí děkan FSV, doktor Jakub Končelík, si na nás čas udělal velmi záhy po svém zvolení a ještě několik dní před zveřejněním reportáže TV Prima, která napadá Fakultu sociálních věd z nepoctivého udělování titulů. Mediální nervovovou soustavou se tedy nesly zcela „banální“ otázky: Jak se cítí teprve 34letý děkan? Z čeho má obavy a v čem si věří? Jak povede fakultu a s kým? (Pokračování textu…)

Jakub Končelík do čela FSV: 18 z 20 hlasů pro

koncelik_fotoFakultu sociálních věd UK povede Jakub Končelík z katedry mediálních studií IKSŽ. Akademický senát o tom rozhodl jednoznačnou převahou hlasů. Končelík byl ve finále jediným kandidátem, jeho sok Petr Uherka kandidaturu den před volbou stáhl.
(Pokračování textu…)

Chybí tu silný soupeř, říkají oba kandidáti

končelík a uherka Čtyři hodiny vysvětlovali akademici Uherka a Končelík své představy o tom, jak by po svém zvolení vedli fakultu. Senátorům rozhodování příliš neulehčili: v mnoha bodech se totiž jejich programy podobají. Shodli se i na tom, že čekali silnějšího soupeře.

(Pokračování textu…)

Souboj jednookých

foto-michal-kroupa
Už samotný fakt, že se do výběrového řízení na vedení fakulty, která by měla aspirovat na jedno z neprestižnějších vzdělávacích a výzkumných pracovišť, přihlásili mediální historik a manažer soukromé vyšší odborné školy, je pro mne zásadní zklamání.
(Pokračování textu…)

Vědec nebo manažer? Děkanem bude asi novinář

hollar-copy *ANKETA UVNITŘ*
Na prvním zasedání Akademického senátu FSV konečně padla ověřená jména. O post děkana FSV se uchází Petr Uherka a Jakub Končelík, oba z IKSŽ. Do čela fakulty se tak nehrnou zasloužilí profesoři ani profesionální manažeři. (Pokračování textu…)

Jakub Končelík: FSV bude full time job

konselik Jakub Končelík ve svém programu nedrží plánované změny při zemi. Jmenuje konkrétní nedostatky a problémy, s nimiž se fakulta potýká, a dokládá je zkušenostmi řadového pracovníka, vědce a pedagoga na FSV.

Základními tématy pro něj jsou věda a výuka, kde by důsledně aplikoval výkonnostní princip a transparentní pravidla. Ať už se jedná o kariérní řád pro zaměstnance, jednotná a striktně dodržovaná pravidla zkoušek nebo přísnější dohled nad opisováním. (Pokračování textu…)

Petr Uherka: Fakulta potřebuje vizi

Foto: strategie.cz

foto: strategie.cz

Petr Uherka dodal Akademickému senátu věcný a stručný koncept. Detailněji prý program představí až v úterý 13. října na diskuzi přístupné celé akademické obci FSV UK.

Jeho hlavním cílem je jednotná vize fakulty – čím se chce stát a jak toho chce docílit. Základní osnovou pro ni by se měl stát Dlouhodobý záměr FSV.

Na utváření takové vize se podle něj má podílet celé vedení – Uherka plánuje jeho reorganizaci tak, aby například v kolegiu děkana byli zastoupeni i ředitelé institutů, případně výzkumných projektů. Na funkce proděkanů by pak bylo vypisováno výběrové řízení. (Pokračování textu…)

Děkan, který nebyl

polivka-profil„Děkan Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT prof. Miloslav Havlíček mi řekl: ‚Ona ta fakulta vlastně běží sama,’“ řekl Jan Ámos Víšek v říjnu roku 2005 redaktorům Sociálu. Bylo to poté, co jej akademický senát potvrdil ve funkci děkana Fakulty sociálních věd. Jakkoli se to může zdát nadnesené, možná právě tento výrok v mnohém výborně vystihuje celé Víškovo působení v čele FSV. (Pokračování textu…)