Téma globalni-oteplovani

Šéf OECD: Zvyšme porodnost a bojujme proti oteplování

OECDPoslední dubnový čtvrtek a pátek roku 2008 strávil generální sekretář Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) Angel Gurría v Praze. Setkal se s prezidentem, premiérem, ministry a primátorem Prahy, představil nejnovější zprávu o stavu české ekonomiky a přednášel na půdě FSV v Opletalově ulici. (Pokračování textu…)

O vědě, čecháčkovství a střetu svobod

GWOba studenti ekonomie ničím nepřekvapili. Prezentovali klasické klimaskeptické argumenty, jež klimatologové soustavně a zdařile vyvracejí (u nás např. L. Metelka, ČHMI). Mohu k tomu jen odcitovat čtvrtou hodnotící zprávu Mezivládního panelu pro klimatickou změnu IPCC. (Pokračování textu…)

Co vám „globální oteplovači“ raději neřeknou

ŘečiPokusím se tímto článkem vrátit debatu o globálním oteplování na stránkách Sociálu k jádru věci. Začnu tam, kde Kateřina Husová skončila. (Pokračování textu…)

100 let a 100 000 let není totéž

Šlendrián to je!Upřímně jsem čekal, že by Kateřina Husová mohla nabídnout férovou diskuzi o globálním oteplování. Nejvíc paradoxně působí, že po ní v nadpisu volá, aby ji v posledním odstavci šmahem odmítla („Přestaňme se konečně dohadovat o tom, co ve světě i Evropě už dávno není tématem.“). (Pokračování textu…)

Urovnejme si fakta a diskutujme korektně

TeploNikdo snad není povolanější fakticky diskutovat o společnosti než sociální vědci. Je dosti ostudné, když to neumějí. (Pokračování textu…)

Klima a sociální vědy? Osudová přitažlivost

OteplováníEmma zabíjela a ničila. Klaus znovu zpochybní globální oteplování. Tak zní titulky dnešního tisku (3. 3. 2008). Zvykli jsme si na ně a už nás ani nepřekvapují. Stačí ale taková reakce? (Pokračování textu…)

Svobodná, neoteplená věda

SwindleMálokteré podobenství dokáže vystihnout několik společenských jevů najednou. V mýtu globálního oteplování však jakoby se zrcadlily snad všechny nešvary lidské společnosti. (Pokračování textu…)