Potěmkinův bufet

kubaMáte chuť na něco dobrého a teplého, co vás zahřeje v žaludku i u srdce? Máte rádi čerstvé potraviny nebo dokonce BIO a Fair trade? Nedokážete si představit start do nového dne bez dobrého kafe? Výborně, stačí dojít k Jinonické aule, pokračovat ke dveřím s nápisem „Menza“ a odtamtud už je to jen několik zastávek metra, než dorazíte na Anděl, kde je Kafé Cirkus a několik dalších podniků, které vám dozajista budou vyhovovat.

Zdálo-li by se Vám to příliš daleko, můžete cestou vzpomínat na rozmanitou nabídku Jinonického bufetu (3 saláty, bramborák, párek, smažák a několik dalších nesmrtelných klasik) a útulné prostředí srovnatelné snad jen s tou nejluxusnější místností záchytné stanice. Zaručeně dostanete chuť dojet i na druhý konec Prahy.

Přemýšlet také můžete nad možnostmi, které skýtal přesun bufetu z menší místnosti do té současné a jichž bylo využito opravdu vrchovatě, považte: zatímco ve „starém“ bufetu bylo pečivo umístěno NAD boxem se saláty, nyní je ZA ním. Párky zaměnily – zřejmě z esteticko-logistických důvodů – pozici místo salátů a pult se prodloužil. Vcházet nyní můžete dvěma vchody, oddělenými od sebe asi 1m zdi, což je oproti původnímu pouhému jednomu vchodu zlepšení o 100%.

Nezbývá, než pochválit správce Jinonického areálu za změny, které potěšily snad všechny fanynky a fanoušky rychlého stravování. Věřím, že se brzy dočkáme podobných změn i v menze. Jídlo by vám mohl například po vyluštění středně težkého sudoku vylosovat počítač. Kdo by sudoku nezvládl, jen by tím prokázal, že je příživník a na VŠ stejně nemá co pohledávat.

Snížily by se tím také náklady na provoz menzy a bufetu, protože by místo současných 5 návštěvníků chodil jen jeden zbloudilý matfyzák. Úspora nákladů by byla nejméně poloviční. A to je v době krize přinejmenším potěšující. Ano, je to fakt KRIZE.

Šťastnou cestu!

Kuba Chour, ISS

1 134 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (5 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.