Téma hollar

Na oběd z Jinonic, Hollaru i z Opletalky

hospody-banner Tu situaci kolem poledního musíte znát. V menze smutně osychá zbytek poledního menu, tatranky z automatu se nenajíte a času do příští přednášky zas tolik nezbývá. Nechte si poradit a vyražte s námi po okolí fakultních budov! (Pokračování textu…)

Jaká byla Pavlač 2009

zpěvák kapely Fidibus„Snad ten Hollar nezboříme“, strachovali se organizátoři oblíbeného fakultního festivalu na svých webových stránkách. Budova ještě stojí, ačkoliv to místy vypadalo, že praskne ve švech. Narvané byly balkonky, učebny i line up. Pavlač nabídla kromě piva a klobás odpoledne plné kvalitní hudby, akademického ostrovtipu a filmů, které v multikině nenajdete. (Pokračování textu…)

Hoďte všechny starosti z p(P)avlače

logo_malePátého května se budova FSV na Hollaru změní k nepoznání. Už potřinácté se zaplní její nádvoří, učebny i chodby umělci z řad studentů, kteří předvedou, co si vlastně má člověk představit pod názvem Patrně Artový Velmi Lidový Anekdotický Čardáš. Jinak řečeno – Pavlač. (Pokračování textu…)

Žije mezi námi: Knihovnice v Hollaru

knihovnice Hollar

Když se řekne knihovník, čtenáři Zeměplochy Terryho Pratchetta si představí lidoopa, který se vyznačuje silou půlky ragbyového týmu, širokou slovní zásobou a nezměrnou láskou k burským oříškům, banánům a hlavně knihám. Když se řekne knihovnice, mnoho lidí si představí starší dámu, která nekompromisně střeží klid své svatyně a dobrý stav svých svěřenců, tedy knih. S podobnou představou možná mnozí vstupují do knihovny Fakulty sociálních věd v Hollaru. Jak moc se zde realita odlišuje od tohoto očekávání? U Mileny Černé značně.
(Pokračování textu…)

Pavlač letos ve znamení divadla

Pavlač 2006

Festival Pavlač, který tradičně pořádají hlavně žurnalisté, letos pod hlavičkou Majálesu oslaví své desáté konání. Po loňské válce pohlaví přichází do Hollaru především studentské divadlo. Kromě divadelních spolků dostanou prostor i autorská čtení.
(Pokračování textu…)

Se žurnalisty máme společný jen Hollar

MKPR

Marketingová komunikace a public relations je nejmladší studijní obor na FSV – letos v říjnu nastoupí jeho teprve třetí prváci. Každý rok na ni podává přihlášku okolo tisícovky zájemců, tedy daleko více než na ostatní „zavedené“ obory. Loni své štěstí zkusila i Kateřina Hráská a uspěla. Jak hodnotí své dosavadní studium?
(Pokračování textu…)

Třídíš? Třídím. I v Hollaru a Opletalce!

Odhodit kelímek do správného koše už dávno není znakem ekologického zápalu, ale stále častěji každodenním návykem na úrovni čištění zubů. Není divu, že této potřebě musí vyhovět i vedení FSV, a to ve všech svých budovách. Nový rok a zejména hlasování Akademického senátu přineslo nové barvy (modrá – papír, žlutá – plasty) i do budovy Hollaru a Opletalky.
(Pokračování textu…)

Novináři již tolik nehladoví

Akutní hlad mohou žurnalisté zahat bagetou či čokoládou, kterou koupí v novém automatu na hollarském dvoru. Studenti IKSŽ si již dlouho stěžovali, že na rozdíl od spolužáků z Jinonic, nemají možnost se ve škole občerstvit. Problém vyřešil až nově zvolený senátor Michal Kliment (IKSŽ), který ve spolupráci s předsedkyní senátu a vedoucí katedry žurnalistiky Barborou Osvaldovou, oslovil firmu, která již na Hollaru provozuje automat na chlazené nápoje.

Počítačová učebna na Hollaru důkazem fragmentace fakulty

pocitace-hollar-mJak informovalo minulé číslo Sociálu, v suterénu budovy Hollar byla otevřena zbrusu nová počítačová učebna. Když jsem se nedávno v Hollaru ocitla, chtěla jsem ji vyzkoušet a vyplnit tak čekání na úřední hodiny studijního oddělení prací na počítači. Přihlašovací heslo z Jinonic ale nefungovalo, proto jsem se rozhodla dojít do Centra informační techniky, které sídlí o několik poschodí výše, a požádat jeho pracovníky o přidělení nového hesla pro Hollar. Hned mi však došlo, že to tak snadné nebude.
(Pokračování textu…)