Téma podvadeni

Budoucí děkan Jakub Končelík: Fakulta zpomaluje a já ji chci nakopnout

mini-koncelikBudoucí děkan FSV, doktor Jakub Končelík, si na nás čas udělal velmi záhy po svém zvolení a ještě několik dní před zveřejněním reportáže TV Prima, která napadá Fakultu sociálních věd z nepoctivého udělování titulů. Mediální nervovovou soustavou se tedy nesly zcela „banální“ otázky: Jak se cítí teprve 34letý děkan? Z čeho má obavy a v čem si věří? Jak povede fakultu a s kým? (Pokračování textu…)

Devatero „rychlotitulů“ má jména

diplomová práceUdělujete „turbotituly“ „rychlokvašeným“ studentům, obvinila některá česká média Fakultu sociálních věd. Univerzita Karlova nechala okamžitě prošetřit dosavadní absolventy doktorských programů na FSV. Výsledek? Od roku 2000 se našlo celkem devět studentů, kteří získali PhD za méně než tři roky. A přesto se nejedná o skandální ostudu. (Pokračování textu…)

Je to zásadní nepochopení, říká Končelík

koncelik-impakts

Je neděle večer. Na TV Prima začíná hlavní zpravodajská relace a hned v úvodu se dozvídáme o dalším "pokračování kauzy Plzeň". Následuje šok: mělo se prý odehrávat na Fakultě sociálních věd v Praze. A jako podklad pro tuto zprávu slouží volební program Jakuba Končelíka, vítězného kandidáta na děkana.
(Pokračování textu…)

Fakulta vyhazovala za opsanou bakalářskou práci

Opisovat se nevyplácí. A zvlášť ne pokud jde o bakalářskou práci. Na vlastní kůži to nyní pocítil i student IMS Tomáš Lehrl. Několik stránek textu si do své práce zkopíroval z internetu, ale oponent jeho podvod odhalil. Výsledek? Po šesti letech studia byl Lehrl ze školy vyloučen. (Pokračování textu…)

Motivace a prevence, tak se bojuje s podváděním

Sociál v minulých dvou číslech informoval o několika odhalených případech podvánění během zkoušek a také o tom, jak přísně byli viníci potrestáni – podmíněným i nepodmíněným vyloučením. Na celou problematiku bychom ovšem neměli nahlížet zjednodušeně.
(Pokračování textu…)

Boj fakulty proti podvodům pokračuje

Jak jsme již informovali před měsícem, obdržela letos Disciplinární komise FSV už několik podnětů k disciplinárnímu řízení za podvody u zkoušek a plagiátorství. Dvě studentky IES byly už dříve za plagiátorství v seminárních pracích podmínečně vyloučeny, studentka IMS, která i přes výzvu neodstranila ze své bakalářské práce doslova opsaný text, byla vyloučena nepodmíněně.
(Pokračování textu…)

Disciplinární komise vylučovala ze studia

podvádění

Na fakultě se daří odhalovat případy podvádění při zkouškách. Kvůli plagiátorství v bakalářské práci už byla jedna studentka navržena na vyloučení, další případy posoudí disciplinární komise.Ta má za úkol posuzovat prohřešky studentů proti studijnímu a zkušebnímu řádu a navrhovat děkanovi řešení těchto situací. V poslední době měla neobvykle napilno. Po nedávném případu zneužívání diskového prostoru na fakultních počítačích pro uchovávání nelegálního softwaru a hudby se na začátku letošního roku musela zabývat několika vážnějšími proviněními.

(Pokračování textu…)

Ekonomové a pravidla proti podvádění

Někteří studenti IES protestují proti podvádění, kterého se sami často dopouští. Jaká jsou řešení?
(Pokračování textu…)

Jak chtějí studenti IMS omezit podvádění

Neobvyklá věc se stala na Institutu mezinárodních studií. Zdejší studenti vytáhli do boje proti podvodům, kterých se sami studenti během zkouškového období dopouštějí. Většinou takové věci řeší vedení školy, ale na IMS je tomu jinak.
(Pokračování textu…)

Podvodně o podvodech

V březnovém vydání časopisu Sociál vyšel článek věnující se podvádění u zkoušek. Tento článek, za který by se nemusel stydět deník Blesk, v sobě obsahoval mnoho zásadních chyb a nedostatků. Vzhledem k tomu, že se v něm objevilo i několik silných tvrzení na adresu studentů IMS, tak jsem se jako student tohoto institutu rozhodl zareagovat.
(Pokračování textu…)