Téma majales

Soutěž Oslavte se Sociálem Majáles! má své vítěze

Majáles je největší studentskou akcí na území České republiky a i Ty jsi na ní mohl být zadarmo. (Pokračování textu…)

Král je mrtev, ať žije budoucí královna Heda

Heda ČepelováUniverzitu Karlovu bude poprvé v historii při volbě krále Majálesu 2010 reprezentovat žena. Je jí Heda Čepelová, studentka Sociologie a sociální politiky, a jak se ukazuje, je více než vhodnou adeptkou. (Pokračování textu…)

Hledá se král Majálesu 2010

Kdo bude Univerzitu Karlovu hájit v souboji o titul krále či královny Pražského Majálesu 2010? Pražská odnož jedné z největších studentských akcí v České republice se blíží a je na čase si vybrat reprezentanta. Studenti ho zvolí v předvečer výročí založení Univerzity Karlovy. (Pokračování textu…)

Pro Sociál si přišel i primátor Bém

DuoVydavatel Sociálu, sdružení UK media, zažil na letošním Majálesu obrovský úspěch. Celodenní online zpravodajství přitáhlo k jeho infostánku rekordní počet návštěvníků, mezi nimi i pražského primátora Pavla Béma. Ten si odsud odnesl i aktuální číslo Sociálu.
(Pokračování textu…)

Pražský Majáles je tu cobydup

Majáles

Jaro nám ťuká na dveře, parky se začínají plnit a s tím přichází také čas radovánek. Ve středu 30. dubna na Džbánu oslavíme, jak krásné je být studentem společně s čtvrtým ročníkem Pražského Majálesu. Ideální místo pro setkání se spolužáky, poslech kvalitní muziky a popíjení v příjemném prostředí. Letos ale jinak!
(Pokračování textu…)

Letošní Pavlač: Dechovka, anarchie i turecké sušenky

Pavlač

Předpověď hlásila maxima 11 °C a trávit odpoledne na školním dvoře by za normálních okolností nevypadalo jako dobrý nápad. Ale tohle úterý na Hollaru patřilo tradičnímu multižánrovému festivalu Pavlač, takže zůstat doma na kamnech nepřipadlo v úvahu. Tentokrát organizátoři zajistili takřka nepřetržitý program na dvou různých pódiích. Koncerty se totiž odehrávaly v atriovém prostoru, který dal festivalu název, zatímco v jedné z učeben se vystřídala celkem čtyři různá divadelní tělesa. Chodby budovy ozdobily nejlepší plody letošního fotografického workshopu. Překvapením byl výstup kandidáta na krále Majálesu Klementina II., který se za pár dní chystá nahradit svého fakultního kolegu Kampusáka (více na UKáčko.cz).

Poslechněte si AUDIOREPORTÁŽ! (.wav, 14 MB)

(Pokračování textu…)

Majálesová Pavlač podvanácté

Tradiční multižánrový festival, který oslavuje konec semestru, je otevřený nejen studentům a pedagogům Fakulty sociálních věd UK. Letos se uskuteční v úterý 22. dubna 2008 od 14.00 do 22.00 hod ve fakultní budově Hollar – Smetanovo nábřeží 6, u Národního divadla. Vstupné bude jako vždy dobrovolné, občerstvení z kuchyně mistra Pigiho dostupné. Pavlač (www.pavlac.cz) patří mezi širší program oslav Majáles, jehož hlavní den bude 30. dubna.
(Pokračování textu…)

Pavlač letos s ohněm i blues

Budovy Hollaru na Smetanově nábřeží se ve čtvrtek 26. dubna už pojedenácté zmocnili návštěvníci festivalu pojmenovaného podle zdejšího atriového prostoru Pavlač. Pódium letos patřilo především rozličným hudebním stylům, ale k vidění byla například i výstava fotografií.
(Pokračování textu…)

Žurnalisté o pořadatelství svého festivalu nejeví zájem

Fakultní festival v prostorách sídla IKSŽ tradičně probíhal pod taktovkou studentů žurnalistiky už od roku 1996. Ale časy se mění. Pokud by se letos nestarali pořadatelé Pražského Majálesu, v jehož rámci se v předchozích dvou letech Pavlač konala, hollarské pavlače by letos zůstaly prázdné.
(Pokračování textu…)

Studentský svátek ovládly hudební pecky + VIDEOREPORTÁŽ

Majáles

„Proč se ten fesťák jmenuje vůbec Majáles?“ divila se jedna z návštěvnic. Hlavní dny oslav měly skutečně s tradiční studentskou slavností pramálo společného – byl to prostě skvělý festival, parádní počasí a oblíbené kapely. Ducha tradice tak zachovával hlavně doprovodný amatérský festival Pavlač, Majáles Underground v metru a také nový král Kampusák, aneb Martin Palán z FSV UK.
(Pokračování textu…)