Sociál doporučuje: Plošča Kalinovski

Pražská univerzitní skupina Amnesty International zve na projekci běloruského dokumentu „Plošča Kalinovski“ a panelovou diskuzi na téma „Bělorusové a Češi: Podobnost čistě náhodná?“, která se bude konat ve středu 2. března v Jinonicích (místnost 2080).

Do diskuze přijali pozvání zajímaví hosté:
Vladimír Ruml (bývalý velvyslanec ČR v Bělorusku), Vladimír Jandjuk (člen běloruské exilové vlády), Lída Vacková (ředitelka běloruské sekce Člověka v tísni) a Kiryl Stsezhkin (běloruský student FHS, spolupracovník organizací AMO a Civic Belarus).

V rámci „Běloruského týdne“ bude možné podepsat urgentní apel za propuštění osob zadržených během masových protestů po prosincových prezidentských volbách. V procesu, jenž proběhne v březnu jim hrozí až několikaletý žalář z politických důvodů. Bude rovněž možné napsat podpůrný pohled příbuzným zadržených jako vyjádření morální podpory. Každý kontakt se Západem je pro ně velkým povzbuzením. Během týdne bude v jinonických kuloárech nainstalována výstava „Sparks of bravery“, která představí některé konkrétní osoby perzekvované autoritářským režimem Alyaksandra Lukashenki.

101 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.