Festival ZLOMVAZ přinese divadelní představení, workshopy a módní přehlídky

Osmnáctý ročník jedinečného československého divadelního festivalu Zlomvaz, který pravidelně přináší to nejlepší z tvorby studentů divadelních fakult České a Slovenské republiky, se uskuteční ve dnech 18. – 21. května. Můžete se na něj přijít podívat do Divadla DISK, Divadla Archa a do Studia Ypsilon. 

Studenti, kteří během festivalu účinkují a pomáhají s programem, jsou posluchači DAMU, JAMU, VŠMU a AU. Každý rok má své ústřední téma, letos je hlavním motivem voyeurismus. „Nemyslíme tím sexuální deviaci, ale sledování a pozorování lidí, předmětů, činností. Dle našeho mínění je každý divák svým způsobem voyeur,“ říkají organizátoři.

 Festival Zlomvaz vznikl v roce 1994 díky studentům katedry produkce DAMU. Zamýšleli ho jako příležitost k setkávání studentů a pedagogů vysokých divadelních škol. Zlomvaz nemá pevné místo, každý rok se může odehrávat jinde a na jiné téma. Divadelní sekce bude letos rozdělena na sedm soutěžních a dvacet nesoutěžních inscenací uměleckých škol. Soutěžní část přehlídky bude hodnotit odborná porota, v níž usednou divadelní kritici, režiséři a herci. „Kromě divadelní sekce se můžete těšit na bohatý offprogram, který se bude odehrávat kromě DISKU a Studia Ypsilon také v kavárnách Krásný Ztráty a Montmartre, nebo ve sportovní hale Folimanka, kde se uskuteční tradiční Zlomvazcup. Kromě Dana Bárty a Photolabu na Zlomvazu vystoupí např. kapely Fekete Seretlek, Gulo čar, Jelení Loje, DJ´s a mnoho dalších. Čeká vás také přednáška o novém cirkuse Ondřeje Cihláře, filmové projekce, představení magisterských prací studentů produkce DAMU nebo exkluzivní taneční projekt vzniklý speciálně pro letošní Zlomvaz,“ dodávají pořadatelé.

 Vstřícné studentské vstupné

Je tedy očividné, že během festivalu čeká návštěvníky kromě výstav a koncertů i nespočet workshopů, módních přehlídek a přednášek. Zlomvaz zahájí alegorický divadelní průvod, který poputuje pražským Starým městem až do Divadla Archa. Zde začne zahajovací večer, který bude uvádět moderátorské duo Saskia Burešová a Alexander Hemala. Z hudebníků se uvítacího večera zúčastní například Dan Bárta. Ceny vstupenek jsou příznivé, studenti mají slevu až 30 procent. Pokud si tedy plánujete zakoupit vstupenku na soutěžní inscenaci, bude vás běžně stát 90 Kč, ale jestliže se prokážete studentským průkazem, můžete si připravit o třicet korun méně. Ještě příznivější ceny se týkají nesoutěžních inscenací. Samozřejmostí je i možnost pořízení akreditace, která vyjde nejlevněji a navíc vás opravňuje k využívání dalších výhod.

 „Poddejte se tedy v květnu divadlu a staňte se na chvíli divadelními voyeury – vydejte se z přítmí hlediště pozorovat, očekávat, těšit se či obávat, představovat si a především toužit,“ lákají návštěvníky organizátoři. Pokud se o festivalu Zlomvaz chcete dozvědět bližší informace, navštivte oficiální webové stránky www.zlomvaz.cz/2011/ nebo facebookovou stránku www.facebook.com/zlomvaz2011.

143 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.