Zápisy do seminářů znovu chaotické

První den nového akademického roku se pro bakaláře na IMS nesl ve znamení zápisu do seminářů. Tento zápis však provázel nevídaný zmatek. Již hodinu před zahájením zápisu zavalil okolí určené místnosti dav desítek posluchačů prvního a druhého ročníku. Pár iniciativních studentů zorganizovalo ,,pořadník“ v podobě lístečků s čísly, což ovšem pomohlo jen částečně. Zmatek, nejistota a nervozita nabíraly na síle.

Po otevření zápisové místnosti se čekání změnilo v boj o pozice. ,,Je to peklo“, komentovala dění druhačka Eva. Kolemjdoucí profesor Petrusek jen nevěřícně kroutil hlavou. Studenti, kteří se k zápisovým archům nedostali mezi prvními, zjistili, že některé semináře jsou již naplněné, protože předešlí studenti zapisovali často i své kamarády. To pocit frustrace jen umocnilo.

Podle Jiřího Vykoukala, ředitele IMS, zatím neexistuje přijatelný způsob elektronického zápisu – současná verze Tajemníka jej neumožňuje. ,,Záleží na firmě, nikoliv na fakultní administrativě nebo na mně“, říká Vykoukal.

Někteří studenti tvrdí, že se problémům dalo předejít lepší organizací, například rozdělením zápisu prvního a druhého ročníku do dvou místností. ,,Rozhození zápisu do dalších místností by asi hrozilo rizikem ztráty listů“, namítá Jiří Vykoukal.

Dalším problém bylo neuvedení data a času semináře. To se ukázalo jako nešťastné zejména u Úvodu do společenských věd II, u něhož někteří vyučující vedou dva kurzy.

Ředitel Vykoukal se shoduje se studenty, že jediným dobrým řešením je elektronický zápis. Po zkušenosti z prvního říjnového pondělí Jiří Vykoukal řekl, že ještě před případnou úpravou Tajemníka by se mohly objevit elektronické zápisové listy na webové stránce institutu.

Smysl zápisových listů však částečně zpochybnili v následujících dnech samotní vedoucí seminářů, kteří na vyplněné archy občas nebrali zřetel a přijímali ty studenty, kteří včas přišli na první seminář – ať už se předem zapsali, nebo ne.

Martin Plesný, Martin Polívka

508 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.