Téma usa

Ve službách strýčka Sama

Georgetown University

Kdysi dávno jsem slyšel, že ten, kdo chce slávu, měl by jet do Los Angeles, kdo chce peníze, měl by jet do New Yorku, a kdo chce moc, měl by jet do Washingtonu, D.C. Po krátké úvaze jsem tedy v červnu sbalil kufry a vydal se do Washingtonu na stáž a letní školu na Georgetown University. Georgetown je nejstarší americkou katolickou univerzitou, starší než samotný Washington D.C. Se svými čtrnácti tisíci studenty rozhodně nepatří mezi největší instituce v zemi.
(Pokračování textu…)

Na americkém letním táboře jsem si sáhnul na dno

Shohola camp

Během jednoho z dlouhých zimních večerů jsem si při plánování prázdnin vzpomněl na známého, který jezdíval pracovat na jakýsi americký letní tábor. Slovo dalo slovo a já obdržel webovou adresu pennsylvánského Shohola Camp for Boys.
(Pokračování textu…)

Amerika mi dala motivaci k dalšímu studiu

Strávit niekoľko semestrov na študijných pobytoch v zahraničí bolo mojim snom a cieľom od začiatku štúdia na IMS. Svoje rozhodnutie kam íst v tomto akademickom roku som niekoľkokrát revidoval, až nakoniec som dospel ku kombinácii New Orleans v zimním semestru a Helsinki v letním. Žiadalo sa mi okúsit kapitalistický model a welfare state model počas jedného roka. Mám rád extrémy…
(Pokračování textu…)