Téma elitnost

Studuji na IES, kdo je víc?

Opletalova

Elita. Slovo, které nesnáším. Důvodem není, že bych neměl rád lidi, kteří v něčem vynikají. Důvodem je, že toto slovo většinou používají lidé, kteří by rádi vynikali, avšak nedaří se jim to. Myslí si, že jeho používáním se něco změní, domnívají se, že označujíc se za elitu, stanou se jí.
(Pokračování textu…)

Sbalit se a vypadnout je snadné, ale zůstat a pokusit se o změnu je těžší

Článek pana Matěje Chytila, který vyšel v minulém čísle Sociála, nepochybně vyjadřuje pocit (přinejmenším) jednoho studenta fakulty a proto jej nelze brát na lehkou váhu. V některých bodech s panem kolegou souhlasím, v některých dodávám fakta, která doplňují pohled na ně.
(Pokračování textu…)

Elitná škola bez elitných študentov?

V poslednom čísle časopisu Sociál ma upútal článok Sbalit se a vypadnout. Jeho autor celkom správne poukazuje na to, že FSV má zatiaľ od elitnej školy ďaleko. S mnohými vecami v uvedenom článku možno samozrejme iba súhlasiť. Na druhej strane, nemôžem sa ubrániť pocitu, že autor napísal iba polovicu pravdy. Elitnú školy totiž naozaj tvoria aj elitní študenti.
(Pokračování textu…)

Vysoký počet studentů ohrozí elitnost

Ačkoli už nejsem studentkou FSV UK – nebo snad právě proto – vnímám to, zda je „elitní školou,“ velmi silně. Musím souhlasit s názory kolegů studentů, kteří se vyjadřovali dříve než já: image elitnosti je minimálně díky UK i díky „mediální profláknutosti“ pedagogů nezpochybnitelná. Jako absolventka IKSŽ si nemůžu stěžovat ani na uplatnění absolventů – jen v málokterém populárnějším médiu nenarazím na své spolužáky.
(Pokračování textu…)