Srandaples IMS ovládli Rebelové a 60. léta

Volání po celofakultním plese nebylo letos vyslyšeno, ale teritorialisté si poradili sami. Uspořádali Srandaples IMS ve znamení 50. a 60. let a někteří účastníci skutečně vypadali jako vystřižení z muzikálu Rebelové.

Kdo ve čtvrtek 29. března zavítal do klubu Mlejnve Stodůlkách, vrátil se v čase o padesát let zpět. Stylově oblečení studenti IMS, jejich přátelé a dokonce i pedagogové vytvořili společně s kapelou The Fireballs výbornou atmosféru Srandaplesu v duchu rock‘n‘rollu.

Netradičně pojatý večer uváděla moderátorská dvojice z řad samotných studentů. Jeho hlavním bodem bylo vystoupení klasické rock‘n‘rollové kapely v červených sakách, jejíž produkci ocenila především řada tančících párů. Nadšení tanečníků se odrazilo i v soutěži, kterou svým suverénním projevem zcela ovládl pár Lucka Šafránková – Štěpán Pára.

Zazářil Elvis i punkáči

S taneční vložkou přišlo i pět členek a členů SIMSu, kteří při písních z Rebelů zaujali všechny přítomné především skvěle zvládnutou ekvilibristikou s jedenáctisetstránkovými knihami. Následovala další rock‘n‘rollová smršť v podání Fireballs, došlo i na slavnostní znovuzrození Výjezdního zasedání (viz samostatný článek). Na pódium vystoupili autoři iniciativy „VZ – Vyjedeme znovu“ a přípitkem – samozřejmě tradiční peprmintkou – zahájili novou éru studentských výletů.

V průběhu celého večera se mezi aktivními tanečníky i popíjejícími diváky nenápadně pohybovala obávaná Módní policie, která však pro tentokrát opustila přísně kritickou linii a zaměřila se pouze na vyhledávání nejstylovějšího outfitu. Z mužské poloviny účastníků ocenilo módní komando elvisovsky vyhlížejícího studenta ČVUT, ale v ženské kategorii si již IMS prvenství vzít nenechal. Po zásluze zvítězila stylizace Bětky Bernardyové, zástupkyně druháků ve studentské samosprávě.

Atmosféra v sále se poté radikálně změnila, když rock‘n‘rollové rytmy vystřídal ostrý punkový nářez skupiny Řekla NE! Po skončení jejího animálního vystoupení se z reproduktorů dlouho do noci opět linuly hity z období mládí našich babiček.

Mezi zdmi klubu Mlejn se ten večer všichni alespoň na chvíli vrátili do doby, kdy saxofony hrály unyle, frčely švédský košile a rock‘n‘roll byl zrovna narozený dítě.

2 239 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.