Sociologové pili pivo brčkem

Sociologové za sebou mají ve všech směrech vydařený inaugurační večírek pro prváky. Letošní, v pořadí už třetí ročník, se uskutečnil ve středu 1. listopadu. Tentokrát pod názvem SocioLOK.

Jeden z hlavních organizátorů, druhák Kuba Chour, nastínil, že příprava akce nebyla tak jednoduchá: „Akci jsme začali plánovat poměrně brzy, ale co člověk, to jiný pohled, takže to nebylo snadné. Hodně věcí jsme řešili až přímo na místě, nicméně všem organizátorům bezezbytku patří pochvala za zvládnutí celého večera.“

Ve Vinohradském klubu Bordó se nakonec sešlo na 200 sociologů. Hlavně studenti prvního a druhého ročníku, ale i spousta magistrů, doktorandů a tři vyučující: Michal Osuský, Petr Soukup a Jiří Kabele. Posledně jmenovaný navíc vystoupil i v úvodní části večera, kdy komentoval čtení sociologických textů. Také byla představena soutěž pro prváky o nejrychlejší nalezení historického výtisku komunistického manifestu, který druháci pečlivě skryly v prostoru klubu. Po krátkém zatančení polky už následovalo vystoupení první kapely Transemotions. Ta nebyla vybrána náhodně, dva její členové jsou totiž studenti druhého ročníku.

Přestávku při výměně kapel vyplnilo vyhlášení vítěze v pátrání po komunistickém manifestu, který jej neznámo jak objevil nalepený zespod jednoho stolu. Tři prváci také soutěžili, komu se za dobu tří minut podaří nasbírat více polibků na tvář. Aby bylo možné obdržené pusy spočítat, byl každý soutěžící vybaven rtěnkou, kterou musel vybraným dámám před polibkem natřít rty. Na závěr soutěžního okénka změřily své síly tři borci v rychlosti vypití celého piva brčkem.

Při vystoupení kapely Sopota se velká část přítomných přesunula tancovat před pódium a večírek gradoval. Velké finále obstarala volba letošní Miss sociologie, které bravurně moderoval bavič večera Michal Rázga. Následovalo další kolo soutěže ve sběru polibků. Ale tentokrát se proti sobě postavili vyučující Michal Osuský a Petr Soukup. Bylo poznat, že se pánové v práci s rtěnkou moc nevyznají a navíc šlo o rychlost, takže se většina vyvolených dam musela po soutěži přemístit na toalety očistit si od rtěnky polovinu obličeje. Soutěžící nedopadli o moc lépe, vítězný Michal Osuský měl obtisklé rty nejen po celém obličeji, ale i na krku, rukou a břiše.

„Drobné nedostatky programu zakryl alkohol, který opět potvrdil svou jedinečnou stmelovací funkci. Ačkoli ne všechno se vydařilo tak, jak jsme si představovali, myslím si, že se SocioLOK celkově moc povedl. Pokud bych to měl shrnout do jedné věty: Chválabohu, že jsme to přežili!,“ hodnotil akci Kuba Chour.

Po konci oficiálního programu se pokračovalo v pití, tanci a nenucené konverzaci až do brzkého rána. Touto akcí ale sociologické družení nekončí. „Teď plánujeme víkendovou teambuildingovou akci, kam budou zváni všichni studující sociologové z fakulty. Bude se jmenovat „Válka Růží“ a uskuteční se někdy před začátkem letního semestru. Víc zatím neprozradím,“ uzavřel Kuba.

1 689 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Jeden komentář: “Sociologové pili pivo brčkem”

  1. Adam Michna napsal:

    Ale, ale sociál nemá žádnou korekturu??

    Také byla představena soutěž pro prváky o nejrychlejší nalezení historického výtisku komunistického manifestu, který druháci pečlivě skryly v prostoru klubu.