Senát povede ekonom Cahlík, Jüptnera předčil o hlas

juptner-cahlik-thumbAkademický senát FSV UK převlékl kabát na další dva roky. Jeho předsedou je nově ekonom Tomáš Cahlík, pro kterého hlasovala rovná polovina senátorů. Do předsednictva se dostali také Petr Jüptner (IPS) a studenti Martin Krejčí (IES) a Igor Kytka (IKSŽ). Za jednatelku si senát vybral Sylvii Dvořákovou z IES.

Při volbě předsedy došlo k očekávanému souboji. Jeden druhého nominovali totiž Petr Jüptner, který senát vedl v předchozím období, a Tomáš Cahlík, který v akademické samosprávě působí už od devadesátých let.

Poměrem deset ku devíti nakonec zvítězil právě ekonom Cahlík. Senátoři volili sice tajně, počet hlasů pro Tomáše Cahlíka ale odpovídal počtu delegátů z IES. „Bavili jsme se s kolegou Jüptnerem už před jednáním a shodli jsme se na tom, že ať volbu vyhraje kterýkoliv z nás, budeme spolu dobře spolupracovat,“ komentoval výsledek Cahlík.

Volbu předsednictva a následně i předsedy řídil Ivo Koubek, ostřílený senátor z IES. Uplatnil tak nejen své zkušenosti, ale i „zkoušecí karty“. Ty nahradily los, když bylo potřeba rozhodnout mezi Igorem Kytkou a Annou Kopeckou, kteří do předsednictva získali stejný počet nominací.

Senát zasedal v úterý 9. února. Sešel se v počtu devatenácti členů, chyběl jen Ondřej Timčo za IMS. Politolog Hrishab Shandilya na svůj post rezignoval, nahradila ho ale Lenka Hlaváčová.

juptner-cahlik

Tomáš Cahlík (vepředu vlevo) střídá ve funkci Petra Jüptnera (zcela vpravo).

koubek-volba

Senátor Koubek (IES) ochotně dohlížel na volbu předsednictva i předsedy.

tejkalova
Senátorka Tejkalová zapisuje nominace do předsednictva: Jüptner, Cahlík, Láb…

juptner-koubek
Petr Jüptner v předsednictvu pokračuje, Ivo Koubek nikoliv. Prý mu to vůbec nevadí.

studentska-komora
Osm z deseti členů studentské komory (zleva): Malíčková, Polák, Málek, Krejčí, Dvořáková (Velká pětka IES), Kopecká (ISS), Onderková (IMS) a Hlaváčová (IPS).

Foto: Pavlína Ráslová

2 032 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (4 hlasujících, průměrné hodnocení: 4,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.