Říjnový senát: nezbedný Tajemník, noví senátoři…

Stipendia budou později, marketingová komunikace pokračuje a dva senátoři rezignují. Tak by se dal ve zkratce shrnout výsledek posledního jednání AS FSV.

10. října se však v zasedací místnosti Hollaru sešlo pouze šest z deseti členů studentské komory a sedm ze stejného počtu pedagogů. Situace, kdy mohla být ohrožena usnášeníschopnost senátu, však byla způsobena především problémy s organizací náhradníků za senátory, kteří se svého mandátu vzdali.

Bezpochyby hlavním tématem jednání byla studentská stipendia, především prospěchová a v některých detailech také doktorandská. Ukázalo se totiž, že zhruba 20 % známek chybělo k datu jednání v systému Tajemník, což samozřejmě znemožňuje použití údajů pro výpočet prospěchových stipendií. To může znamenat, že buď učitelé známky do systému nezvládli včas zadat, anebo, což nelze nijak rozlišit, student zkoušku nesložil, případně k ní vůbec nedorazil.

Dalším problémem je vzorec pro výpočet stipendia, který se ukázal být nekompatibilní s možnostmi systému Tajemník a bude jej proto nutné aplikovat jiným způsobem, například v prostředí Microsoft Office. Z těchto důvodů schválilo osm z třinácti senátorů výplatu peněz studentům až v náhradním termínu v listopadu.

Reakreditace oboru marketingová komunikace a pr proběhla bez jakýchkoli problémů, stejně jako případě potvrzení předsednictva senátu šlo v zásadě o formalitu.

Důležitou formalitou však byly změny ve studentské komoře senátu. Jakub Vilhelm (IES) a Filip Popovič (IMS), v současné době studující v zahraničí, oznámili svou rezignaci, Alžběta Dunajová (IPS) svoji rezignaci zvažuje. Na dvě uvolněná místa by podle volebního a jednacího řádu senátu měli nastoupit Michal Votruba (IMS) a Vlastimil Nečas (IKSŽ).

890 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.