Počítačová učebna na Hollaru důkazem fragmentace fakulty

pocitace-hollar-mJak informovalo minulé číslo Sociálu, v suterénu budovy Hollar byla otevřena zbrusu nová počítačová učebna. Když jsem se nedávno v Hollaru ocitla, chtěla jsem ji vyzkoušet a vyplnit tak čekání na úřední hodiny studijního oddělení prací na počítači. Přihlašovací heslo z Jinonic ale nefungovalo, proto jsem se rozhodla dojít do Centra informační techniky, které sídlí o několik poschodí výše, a požádat jeho pracovníky o přidělení nového hesla pro Hollar. Hned mi však došlo, že to tak snadné nebude.

Pracovníci centra se mě ptali, proč heslo potřebuji, když studuji IMS. Snažila jsem se jim vysvětlit, že se mi nová učebna líbí hlavně proto, že v ní je dostatečný klid na psaní, ať už bakalářských nebo seminárních prací, který je v Jinonicích snad jen v počítačovém koutě ve spodním patře knihovny.

pocitace-hollarStudentům IMS, IPS a ISS vstup zakázán!
Foto: MB

Počítačová učebna na Hollaru je moderní a architektonicky dobře uzpůsobená, což pracovníci centra IT dobře ví, a proto heslo, z obavy před návalem studentů, poskytují jen těm, kteří navštěvují kurzy Institutu žurnalistiky nebo ekonomie. Tento argument je vcelku pochopitelný, nicméně současné rozdělení vybavení fakulty podle jednotlivých institutů příliš nepřispívá k jejich prostupnosti či dokonce provázanosti. Pokud tedy chcete využívat počítačovou učebnu na Hollaru a nestudujete zrovna na IKSŽ nebo IES, nezbývá vám než si zapsat kurz na těchto katedrách. V tomto případě jsou zaměstnanci Centra informační techniky ochotni vám heslo přidělit.

Možná jde jen o strategii, jak studenty motivovat k navštěvování kurzů těchto dvou kateder a tedy o opatření propustnost zvyšující. Jestli to za heslo do počítačové učebny stojí, to ať už posoudí každý sám.

Dora Svobodová (IMS)

915 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.