Petr Uherka: Fakulta potřebuje vizi

Foto: strategie.cz

foto: strategie.cz

Petr Uherka dodal Akademickému senátu věcný a stručný koncept. Detailněji prý program představí až v úterý 13. října na diskuzi přístupné celé akademické obci FSV UK.

Jeho hlavním cílem je jednotná vize fakulty – čím se chce stát a jak toho chce docílit. Základní osnovou pro ni by se měl stát Dlouhodobý záměr FSV.

Na utváření takové vize se podle něj má podílet celé vedení – Uherka plánuje jeho reorganizaci tak, aby například v kolegiu děkana byli zastoupeni i ředitelé institutů, případně výzkumných projektů. Na funkce proděkanů by pak bylo vypisováno výběrové řízení.

Je podle něj důležité určit, jak fakulta chce vystupovat navenek a koho chce oslovit. Podle toho pak mohou být směrovány marketingové aktivity, ať už náborové, nebo takové, které budou sloužit k budování identity.

Ekonomickou situaci fakulty by pak vylepšil větším využitím potenciálu celoživotního vzdělávání. Tyto placené kurzy dnes na FSV existují v omezené podobě. Další možnost pro rozšíření finančních zdrojů vidí Uherka v zavedení doplňkové činnosti. V rámci fakulty by přesměroval toky financí podle výkonnostního principu a podíval se důkladně hlavně na běžné rutinní výdaje.

Volební program ke stažení

Kdo je Petr Uherka:

Je absolventem magisterských programů filozofie a historie (FF UK, 1997). Aspiruje také na titul MBA v oboru management na Open University, kde od roku 2002 působit ve vedoucí pozici. V současné době je ředitelem Vyšší odborné školy publicistiky. Na institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK přednáší externě Strategický marketing.

1 776 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (3 hlasujících, průměrné hodnocení: 2,33 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.