Kulturní nářez v Černé Labuti – Sinatra, Šoralová i divadlo Sklep

Umělecká platforma Černá Labuť průběžně připravuje nebo hostí různé koncerty, divadelní inscenace, galerijní výstavy – a nebo slouží jen jako pouhá kavárna s vyhlídkovou terasou. V průběhu května a června se v prostoru, který vytvořila známá architektka Eva Jiřičná, odehraje několik koncertů, které stojí za to navštívit – a vybere si mezi nimi téměř každý.

Cyklus Jarních koncertů začal již 15. května a odstartovalo ho uskupení se zajímavým názvem „Trochu jiné pokušení„, v němž vystupují tři ženy – Kristina Martincová hraje na flétnu, Helena Střížková na kytaru a doplňuje je sopranistka Michaela Syrová. Ve svém projektu propojují ohnivé melodie tanga s renesanční hudbou a vzniká tak poutavá kombinace, v níž lze zaslechnout jak vášeň, tak něhu, jak smutek, tak touhu.

17. května přichází na řadu premiéra nového vystoupení „Kamdeš?!„, v němž vystupuje Lenka Vychodilová a Ti3 z divadla Sklep.  Což by si od 20:30 neměly nechat ujít především fanoušci divadla Sklep. Ale divadelníci nejsou opuštění, už 23. května přijde na řadu „BOTOFAGO“ Jana Jiráně z divadla Ypsilon. Na své si přijdou i příznivci swingu, které potěší Jan Smigmator & Swinging Trio, kteří vystoupí hned dvakrát a jejich hudba bude poctou Franku Sinatrovi. A kdo touží po poznání něčeho nového, může si přijít poslechnout smyčcový kvartet GADREW WAY, který se představí nejen se svou autorskou tvorbou, ale i s repertoárem inspirovaným tradiční hudbou různých národů. Zazní tak především portugalské fado, francouzské šansony, židovská muzika, ale i klasická hudba. A pro příznivce šansonů tu bude zase Lucia Šoralová a la Alma.

Program je pestrý, ceny vstřícné (cca. 200 Kč, pro studenty pouze 150 Kč), čas rozumný (vždy od 20:30) a hudbu doplňuje malebný západ slunce nad Prahou – k tomu dobré víno a možnost pokoncertního posezení na terase. A příjemné zpestření zkouškového je tady. Jednotlivé koncerty najdete ZDE.

195 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.