Král je mrtev, ať žije budoucí královna Heda

Heda ČepelováUniverzitu Karlovu bude poprvé v historii při volbě krále Majálesu 2010 reprezentovat žena. Je jí Heda Čepelová, studentka Sociologie a sociální politiky, a jak se ukazuje, je více než vhodnou adeptkou.

Není totiž „jen“ studentkou Sociologie a sociální politiky, ale také šéfredaktorkou časopisu Sociál, provozní ředitelkou UKMedia, tajemnicí Studentské komory Rady vysokých škol a také občasnou barmankou ve studentském klubu K4. „Ráda dělám věci, co mají smysl. Dlouhodobě se flákat a na ničem nepracovat asi neumím, přišlo by mi to jako ztráta času,“ vyjádřila se ke své mimořádné aktivitě možná budoucí královna Majálesu.

Hedu Čepelovou představila jako kandidátku studentů univerzity Studentská unie UK, která zastřešovala volbu na úrovni školy, již 6. dubna v předvečer oslav 662. výročí vzniku Univerzity Karlovy. Od té doby ale se intenzivně snaží představit studentům sebe a svůj program. Její úsilí pak vyústí 30. dubna ve Stromovce v rámci hlavního programu Majálesu 2010.

„To je moje talkshow!“ „Zatím.“

Jakýmsi oficiálním představením programu Hedy I. se stala Talkshow Martina Palána, která se odehrála jako už tradičně ve studentském klubu K4. Palán na pódium přizval i zástupce dalších škol – ČVUT reprezentuje také žena Wendilátorka I., ČZU Orálík I. a svého kandidáta vysílá do boje i VŠE – je jím Toporini. Téměř zaplněnou K4 ovšem nejvíce zajímal právě příspěvek Hedy Čepelové mohutně podporované svojí královskou družinkou. Třicetikorunové poplatky na studijním oddělení, nošení talárů na přednášky nebo třeba unikátní zahrabaný projekt Openisic jsou témata atraktivní natolik, že rozvášněná Heda Čepelová snad trochu pozapomněla, že Talkshow moderuje Martin Palán, a téměř ho nepustila ke slovu.

Heda I. jako host Talkshow Martina Palána, foto: ukacko.tv

Heda I. jako host Talkshow Martina Palána Foto: ukacko.tv


Talkshow Martina Palána ale nebyla jedinou možností, jak uslyšet osobní názory a programy kandidátů. Všichni čtyři se posléze stali hosty pořadu Universum internetového Radia Wave. (Záznam představení programů kandidátů na krále Majálesu 2010 na ČRo Radio Wave zde)

Za čest, slávu a pivo

Co vlastně Heda I. či další kandidáti získají, pokud vyjdou z klání vítězně? Mimo titulu krále nebo královny Majálesu 2010, publicity a unikátní koruny, také tajuplně znějící právo první noci nebo věcné ceny v podobě binárních hodinek, peněžité výhry 5000 Kč či bečky piva. To jsou rozhodně ceny, za které stojí zato si stoupnout na pódium před mnohatisícový dav a veřejně předvést svůj um.

Majáles je největším studentským festivalem v ČR a mimo Prahy volí své krále nebo královny ještě v Brně, Hradci Králové a Plzni.

Kateřina Kňapová

1 473 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.