Fotožurnalisté jedou čerpat inspiraci do Londýna

„Jet na seminář fotožurnalistické agentury VII byl můj nápad. Agentura VII proto, že o ní píšu bakalářku a hlavně proto, že je to agentura, která obrazově pokrývá události současného světa asi nejzajímavěji,“ říká Petr Horký, třeťák z žurnalistiky. Pro tento projekt získal společně s pěti spolužáky i podporu akademického senátu, který fotožurnalisty podpoří z fondu Studentské peníze.

Mezi 13. a 15. dubnem budou v Londýně na programu například prezentace všech fotografů agentury VII či panelové diskuse s obrazovými editory předních časopisů. Hlavními tématy by měly být možnosti fotografa přispět ke změně situace ve světě, fotografie a trh a postavení a práce fotoeditora.

Agentura VII bývá srovnávána s legendární agenturou Magnum, která se ale podle Petra zaměřuje v současné době spíš na dokument a výtvarné snímky než na novinářskou fotografii. Stejně jako Magnum platí pro Agenturu VII exkluzivní členství a je ve spoluvlastnictví fotografů. Specializuje se na konflikty ve všech podobách. Byla založena v září 2001 původně sedmi předními fotografy (odtud její název) a dodává fotografie nejprestižnějším zpravodajským časopisům jako je Time, Newsweek nebo New York Times Magazine.

Jedním z jejích 10 členů je například legendární fotograf českého původu Antonín Kratochvíl. Právě s ním doufají studenti na semináři navázat kontakt, který by mohli využít ve prospěch fotožurnalistiky na FSV.

„Rádi bychom pořídili rozhovor, ale také se pokusíme získat fotografa pro organizaci workshopu, který by studenti FSV mohli absolvovat jako kompaktní kurz. K tomu nás inspiroval workshop s válečným fotografem Patrikem Chauvelem, který přijíždí každý podzim na týden, během něhož studenty intenzivně vede při focení určitých témat,“ doufá Petr Horký.

Studenti také po návratu plánují pro své kolegy prezentaci, při které představí pořadatelskou agenturu a stručně zrekapitulují hlavní témata semináře. Můžeme se na ni těšit někdy ke konci tohoto semestru. Nedočkavcům lze doporučit fotografie, které agentura VII prezentuje na http://www.viiphoto.com.

1 261 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.