Fakultní PR zameteno pod koberec několika frázemi

Index

Bouřlivou situaci se snažil na posledním zasedání Akademického senátu FSV hasit děkan J. Á. Víšek. Ten byl v posledních týdnech pod vysokým tlakem především ze strany IES, aby vyřešil dvě kauzy, které fakultou v poslední době hýbou. Především představil svoji alternativu řešení krizové situace fakultních PR. Tou alternativou je nasazení odpovědné úřednice.

Děkan nejprve nečekaně oznámil, že se rozhodl zamezit opakování situace, kdy se IES nedostal ani do jednoho srovnání v celostátním tisku. Jako bonus nabízí, že osobně obejde veškeré inkriminované noviny – to je však záležitost, která čeká na konci podzimu nanejvýše jeho následníka. V neposlední řadě pak ocenil intervenci studentů IES, kteří formou otevřeného dopisu už také situaci řešili.
Pan děkan se také silně zastával proděkana pro PR Jaroslava Kučery, který podle jeho slov odváděl dobrou práci. Zaměřil se prý pouze na to, co odsouhlasila nezávislá komise pro PR se zastoupením všech institutů. Tím byla práce na webu fakultní Alumni, která ale má na PR jen nepřímý vliv. Celá akce navíc byla po kvantu vložené práce z nepochopitelných důvodů pozastavena. Jednalo se především o to, zdali se při uvedení informací o všech bývalých studentech na web neporušují některá ustanovení Zákona o ochraně osobních údajů.

index

Děkan také sdělil, že proděkan Kučera do jeho rukou složil „jakousi rezignaci“. Nebylo to však důkladně vysvětleno, a tak nám nezbývá než se domnívat, že pan proděkan Kučera připustil své odstoupení. Kučera prý také řekl, že by mohl přemýšlet o změně svých priorit.

Třešničkou na dortu však bylo prohlášení, co se změní po letním volnu. Děkan Víšek si totiž představuje, že na pozici PR nastoupí úřednice, která by na pouhého půl úvazku spravovala agendu školní propagace. Tytam jsou tak bláhové představy o výkonném manažerovi z praxe, který by fakultní image uměl prodat. Efektivní reklama možná bude spočívat na člověku s nulovou invencí.
Přestože v minulosti se o tyto otázky s vedením fakulty vedla tvrdá vyjednávání, tentokrát se senátoři s tímto neefektivním řešením kupodivu spokojili. Odsouhlasili totiž pouze prázdnou frázi o důležitosti PR a potřebě její koncepčnosti. Tím byl palčivý problém fakulty opět zameten pod koberec a jeho efektivní řešení tak po záblesku naděje končí v nedohlednu.

Foto: Archiv Sociálu

1 352 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (3 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.