Fakulta má tři nové profesory

jmenování profesorůEkonom Karel Janda, sociolog Hynek Jeřábek a historik Jaroslav Kučera jsou od dnešního dne profesory. Ve Velké aule Karolina je na návrh Vědecké rady UK jmenoval prezident Václav Klaus. Celé řízení trvalo téměř rok a půl.

prof. Ing. Karel Janda, M.A., Dr., Ph.D.

Karel JandaProfesor pro obor ekonomie. Vyučuje na magisterském stupni na Institutu ekonomických studií, zaměřuje se především na mikroekonomii bankovnictví. V letech 1984–1988 vystudoval VŠE, doktorát získal na institutu Univerzity Karlovy CERGE v roce 1996. Pět let také působil na Univerzitě v Iowě ve Spojených státech, kde dosáhl titulů M.A. a Ph.D.

prof. PhDr. Hynek Jeřábek, CSc.

Hynek JeřábekProfesor pro obor sociologie. Je ředitelem Institutu sociologických studií, kde také vyučuje. Zaměřuje se především na metodologii a historii sociologického výzkumu, komunikaci a problematiku sociální spravedlnosti. Jeřábek vystudoval sociologii na Fakultě sociálních věd a publicistiky (předchůdce dnešní FSV, zrušena za normalizace) a Filozofické fakultě UK. Mezi lety 1975–1990 působil v Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV. Od roku 1990 působí na FSV.

prof. PhDr. Jaroslav Kučera, CSc.

Jaroslav KučeraProfesor pro obor moderní dějiny. Je členem katedry německých a rakouských studií na Institutu mezinárodních studií (IMS) a fakultním proděkanem pro public relations. Kučera v roce 1980 absolvoval obor historie-němčina na Filozofické fakultě UK a poté působil v Akademii věd. Od roku 1995 vyučuje na IMS, zaměřuje se na německé dějiny a tzv. německou otázku poválečného uspořádání.


Foto: IES, ISS, IMS

2 686 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.