Erasmáci zasedali a pokřtili žirafu

žirafa Erasmína Každoroční setkání zástupců Erasmus Student Network bylo v prvních jarních dnech poprvé k vidění v Praze. Tato nezisková organizace byla založena roku 1989 v Bruselu se souhlasem Evropské komise.

Je založena na myšlence nabídnout studentům vysokých škol příležitost během studia v zahraničí využít pomoci dobrovolníků, studentů dané země („Students Helping Students“). Tímto způsobem se snaží ESN dosáhnout „vývoje společnosti, která je založena na vzájemném poznání, respektu, důvěře a tudíž i míru mezi jednotlivci, skupinami, komunitami, lidmi a zeměmi“. ESN dnes funguje v 31 různých zemích a zahrnuje 240 místních organizacích s celkem 10 000 členy, kteří pomáhají 150 000 studentům.

Setkání 450 zástupců studentských klubů sdružených do ESN se konalo zároveň ke 20. výročí existence programu Sokrates/Erasmus a k 50. výročí podepsání Římských smluv. Zasedání organizoval International Club na ČVUT a ESN Buddy System při VŠE. Hostitelem bylo ČVUT, které při této příležitosti také slavilo 300 let své existence. Na přípravách se podílel i Odbor pro informování o evropských záležitostech ministerstva pro místní rozvoj nebo Zastoupení Evropské komise v ČR.

Na zasedání se hlasovalo nejen o rozpočtu a vedení ESN, ale delegáti například také rozhodovali o dlouhodobém programu organizace. Pracovní skupina vytvořená za tímto účelem předložila 4 různé verze možného vývoje – 2 scénáře se zaměřily na další expanzi organizace do Severní i Jižní Ameriky a na Dálný Východ, ostatní rozpracovávají myšlenku práce ESN v současné podobě. Do budoucna bude třeba hlavně vyrovnávat rozdíly mezi jednotlivými úrovněmi organizace, posílit jednotlivé studentské kluby a zvýšit jejich vazbu na mezinárodní úroveň ESN.

Kromě samotného zasedání byl na ČVUT k vidění také „Infomarket“, veletrh spojený s prezentacemi jednotlivých zemí a univerzit. Cílem bylo informovat a samozřejmě i nalákat zájemce o studium na vysokých školách v zahraničí.

Zasedání studentů a studentských organizací se neobejde bez spojení se zábavou. Oslavy výročí programu Erasmus se konaly ve všech studentských klubech zastřešených ESN. Čeští studenti se zároveň rozhodli při této příležitosti pokřtít jednu z mladých žiraf v pražské ZOO jménem Erasmína. Křest proběhl v Africkém domě v sobotu 24. 3. a pokračoval koncertem skupiny Zlatý Voči a otevřením infokoutku, kde se mohli zájemci dozvědět potřebné informace o programu Erasmus.

1 180 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.