Ekonomové chtějí lépe komunikovat

IES PraguePotřeba kvalitnější komunikace mezi studenty. Takový je hlavní důvod vzniku nového projektu IES Prague, založeného druhákem Radovanem Fišerem. Na adrese www.ies-prague.org spustil v průběhu března komplexní systém pro sdílení informací, dokumentů i fotek mezi studenty ekonomie.

Na některých oborech už dlouho existují či existovaly různé studentské stránky, avšak většinou nevalné kvality i obsahu, o frekvenci aktualizace ani nemluvě. Portál IES by měl být jiný. „Jak všichni studenti na IES zjistili již v prvním semestru, bez spolupráce se žije těžko. Chceme proto efektivně spojit všechny služby a komunikační kanály na jednom místě,“ říká autor projektu.

Hlavní předností systému je, že přispívat do něj může velmi snadno opravdu každý, aniž by musel čekat na webmastera, který by informace či dokumenty na web umístil. Neobvyklý je i rozsah celého projektu – na hlavní stránce je přehledný rozcestník k sedmi sekcím.

Ekonomická Wiki i fotky z hospody

Mezi nejoblíbenější sekce se pravděpodobně zařadí Wiki, fungující na stejném programu jako známá internetová encyklopedie Wikipedie. Jeho hlavní výhodou je možnost zakládání a editace článků prakticky kýmkoliv. „Může to být hlavní rádce studenta IES. Bude zde například návod, jak se přihlásit na zahraniční studijní pobyt, informace o kolejích nebo o jednotlivých předmětech,“ říká autor projektu.

V kategorii Blog má každý možnost založit si svůj vlastní internetový „deníček“ založený na známém systému WordPress MU. Zřízení i ovládání je velmi intuitivní a snadné. Zájemce o blog nemusí nic instalovat, pouze si zvolí název své stránky a zadá e-mail, na který mu přijde heslo. Výsledkem je vlastní stránka na adrese blog.ies-prague.org/nazev.

Zajímavou nabídkou jsou také e-maily od Googlu, avšak s aktraktivní koncovkou ies-prague.org. Technicky vyspělé Fórum slouží nejen pro diskusi, ale také jako databanka dokumentů. Umožňuje zakládat samostatné diskuse pro jednotlivé ročníky, skupiny či předměty. Galerie poskytne možnost prezentovat fotky především ze života studentů IES. Poslední sekcí je Bazar, který by měl posloužit především k nákupu a prodeji učebnic a dalších věcí nezbytných ke studiu.

Projekt zaplatí reklama

Ačkoli už jsou hlavní služby spuštěny, na své uživatele zatím čekají. Projekt IES Prague nyní vede jen Radovan Fišer, avšak s postupným rozvojem služeb se počítá s několika dalšími administrátory. Kromě času však stojí provozování podobného systému také peníze. „Projekt by měl být financován hlavně z reklam na stránkách,“ říká autor webu.

Přestože většina stránek a rubrik na svůj plnohodnotný obsah ještě čeká, má tento komplexní a přesto uživatelsky příjemný systém velkou šanci stát se hlavním komunikačním kanálem studentů IES.

874 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.