Doktorand obviněn z pokusu o vraždu

policie

Na konci minulého semestru zasáhly katedru ruských a východoevropských studií IMS nepříjemné události. Shalva Amiranashvili, jeden z jejích doktorandů, se podle policie pokusil o vraždu. Čin, z kterého je gruzínský student viněn, se odehrál 1. května. Amiranashvili tehdy vylákal jedenačtyřicetiletého zaměstance ubytovny na chodbu a několikrát ho bodl do hrudníku a krku.

Napadený muž málem vykrvácel. Život mu zachránili jeho přátelé, kteří ho hned odvezli do nemocnice. Amiranashvili byl zatčen ještě v den činu. „Policisté ho obvinili z pokusu o vraždu a podali návrh, aby skončil ve vazbě,“ řekla policejní mluvčí Iva Knolová. Po dvou týdnech byl ale z vazby propuštěn s tím, že bude vyšetřován na svobodě. Následně však zmizel a bylo po něm vyhlášeno pátrání, které skončilo jeho opětovným zatčením.

Jak tyto události vidí Karel Svoboda, jeden z Amiranashviliho kolegů z KRVS? „Přiznám se, že pro mě byl případ Shalvy Amiranashviliho hodně nepříjemný. Považoval jsem ho už delší dobu za nezvladatelně agresivního,“ říká Svoboda. Amiranashvili se s ním dostal do střetu již v lednu.

„V rámci mého kurzu ‚Postsovětský prostor v 90. letech‘ učil Gruzii a Ázerbajdžán. Přednášení nezvládl, navíc se začal míchat i do zkoušení. Po rozporech v hodnocení jsem jej požádal, aby už raději nic nehodnotil, čímž jsem si vysloužil příval nadávek a dokonce i hrozeb. Zaznělo i ‚pojď ven‘, což jsem naštěstí neudělal,“ popisuje situaci z letošního ledna Svoboda.

Svobodův kolega z katedry se dokonce nevyhnul fyzickému napadení ze strany Amiranashviliho. Ten se nyní nachází v ruzyňské vazební věznici a čeká na soud. Motiv jeho činu policie zatím nezjistila.

Martin Plesný, Mirek Kašpar
s využitím ČTK

2 341 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (7 hlasujících, průměrné hodnocení: 4,43 z max. 5)
Loading...

Související články:

2 komentáře: “Doktorand obviněn z pokusu o vraždu”

 1. shalva amiranashvili napsal:

  Je to naprosta lez,drzi mne na sischte a pekne dlouho.

  1. Amiranashvili byl zatčen ještě v den činu.
  2.Po dvou týdnech byl ale z vazby propuštěn s tím, že bude vyšetřován na svobodě. Následně však zmizel a bylo po něm vyhlášeno pátrání, které skončilo jeho opětovným zatčením.
  3.„V rámci mého kurzu ‚Postsovětský prostor v 90. letech‘ učil Gruzii a Ázerbajdžán. Přednášení nezvládl, navíc se začal míchat i do zkoušení. Po rozporech v hodnocení jsem jej požádal, aby už raději nic nehodnotil, čímž jsem si vysloužil příval nadávek a dokonce i hrozeb. Zaznělo i ‚pojď ven‘, což jsem naštěstí neudělal,“ popisuje situaci z letošního ledna Svoboda.

 2. Shalva napsal:

  Je naprostá lež.