Do knihovny i v sobotu

V uplynulém zkouškovém období měli studenti poprvé možnost studovat v Jinonické knihovně i pozdě večer a také v sobotu. Totéž jim bude nabídnuto i v letním semestru a možná i v příštích letech. S nápadem přišel původně Kamil Valica (IPS), někdejší člen fakultního senátu. Inspiraci našel v Belgii, kde univerzitní knihovny mají prodlouženou otevírací dobu v období zkoušek.

Akademický senát věc tehdy postoupil tajemnici Beníškové, která FSV zastupuje ve správní radě knihovny. Návrh však nejdříve narazil kvůli finanční tísni. „Zpočátku se zdálo, že peněz bude málo a budeme nuceni dokonce služby omezit, ale fakulty nakonec našly potřebné prostředky. Mohli jsme nakonec služby rozšířit podle návrhu FSV,“ uvedla ředitelka knihovny Alena Matuszková.

Studenti prodloužené otevírací doby poměrně hojně využívali. „Uvidíme, jak to bude využíváno při krásném počasí v létě. Ale mám z toho zatím dobrý pocit a myslím, že bychom tak o zkouškových obdobích mohli fungovat i v budoucnu,“ míní Matuszková. Podrobné vyhodnocení však plánuje až na konci letního semestru.

Jinonická knihovna je společnou institucí FSV, FHS, FF a Centra pro otázky životního prostředí UK. Fakulta sociálních věd se na rozpočtu knihovny podílí ze 39 %.

956 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.