Žurnalista Lukáš Adamec, zpravodaj z Vily

Svými čtivými popisy dění ve vile VyVolených pomohl Revue, bulvární rubrice zpravodajského serveru iDNES.cz, k největší návštěvnosti v historii. Lukáš Adamec (25), student třetího ročníku žurnalistiky, si tak udělal dobré jméno a o místo v profesionálním médiu se již nemusí obávat.

Jak ses k pozici sledovatele VyVolených u iDNES dostal?
Nabídla mi to kamarádka ze školy, která pracovala ve zpravodajství iDnes.cz a pomáhala v rubrice Revue. Měla toho hodně a už nestíhala, tak jsem skloubil příjemné s užitečným a zkusil to. Nejdřív jsem psal ale o Big Brother, tak jsem musel změnit sledovanou RS. Osvědčil jsem se ale natolik, ze mi po 14 dnech dnech přidali na starost komentáře Petra Zvěřiny z Václaváku:-) a nakonec celé VV, kteří byli úspěšnější, a tedy čtenější. Chtěli, aby to mělo šmrnc a líbilo se jim moje psaní.

Za jedním z nejúspěšnějších internetových bulvárů stojí třeťák ze žurnalistiky, Lukáš Adamec.
Foto: archiv

Sledovat v jednom kuse televizi a psát o tom reporty na web zní jako pohodová práce. Bylo to skutečně tak?
Ze začátku ano, ale postupem času docházejí nápady, aby to čtenáře pořád bavilo. Výhoda byla, že jsem mohl pracovat doma, píše se totiž přes publikační systém na webu a článek je ještě v noci k dispozici čtenářům. Jinak nejde jen o psaní, ale je také nutné upravovat fotky, které chodí z televizí a přidávají se ke článkům. Všechno si člověk dělal sám. Ale myslím, že se to celkem povedlo. Chválili mě až shora a prý jsem velmi přispěl k tomu, že Revue měla po finále VV vůbec největší návštěvnost v historii. Tak to potěší.

Od října do prosince rozebírat den co den život obyvatel jedné vily. Neomrzí to trochu?
Neomrzí. Přeci jen reality show se neustále vyvíjí, nebo se o to alespoň snaží. A i když je to hodně „zmanipulované“ různými úkoly a velmi omezeným prostorem, kde se každý chová úplně jinak než ve skutečnosti, tak pořád je to ŽIVOT. A ten přináší neustále nějaké neočekávané situace.

Tuhle reality show jsi asi poznal hodně důvěrně. Šel bys do toho za těch 11 milionů?
Jsem takový šílenec, že klidně. Ani ne kvůli penězům, ale kvůli zkušenostem a otevírají se tím velké možnosti pro práci, protože člověk se ze dne na den stane velmi slavným a známým. A když to tak vezmu, zase nic tak příšerného se tam nedělo, jen je to velký tlak na psychiku. Dokonce jsem vyplnil dotazník nováckého Big Brothera, ale nešel jsem tam.

Co znamenala tato zkušenost pro tvůj další profesní a odborný růst?
Zkusil jsem si něco úplně nového. Studuji rozhlasovou tvorbu a navíc jsem si přibral i televizní specializaci. Tohle je psaná žurnalistika. Když si mě pozval šéf iDnes.cz pan Hanák, aby mi poděkoval za psaní pro ně, tak se mě jako první věc ptal, jestli už jsem někdy pro někoho psal. A byl překvapený, že je to moje první zkušenost s psaním pro profesionální médium. člověk si pak řekne, že je asi zase o trochu lepší. Každopádně mi nabídl, abych zůstal a spolupracoval s nimi dál. Je to dobré navazování kontaktů pro budoucí zaměstnání. člověk si „udělá oko“.

2 123 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.