Zoufalý politolog se zastřelil

Obrovským šokem skončil pro prváky začátek jejich středeční přednášky k Úvodu do společenských věd.


Dvorní politolog Institutu mezinárodních studií Michal Kubát, známý svým kritickým přístupem k metodologiím společenských věd, svou přednášku začal jako obvykle slovy „Dneska to bude nuda. Nemá to smysl.“ Zatímco jindy po tomto sdělení následoval pečlivě připravený výklad, tentokrát situace nabrala dramatických obrátek. Kubát totiž vytáhl z kapsy pistoli ráže 9 mm, přiložil si ji k hlavě a stiskl spoušť.

Studenti to nejprve považovali za další z řady pravidelných žertů, jimiž se snažil (s úspěchem) pozvednout náladu v sále. Když se však drobná postava před zraky plné posluchárny sklátila na zem, bylo jasné, že opak je pravdou. Přivolaný lékař pouze konstatoval smrt bez cizího zavinění.

„Stále tomu nemohu uvěřit. Byl to velmi příjemný a vzdělaný kolega, s nímž jsem nikdy neměl žádné problémy. A to i přes jeho mírnou averzi k historikům,“ komentoval událost ředitel IMS Jiří Vykoukal. Na otázku aSociálu, kde nachází příčiny Kubátova činu, odpověděl: „Nevím. Snad už jej daná látka tolik nenaplňovala.“

Naopak ředitel IES Michal Mejstřík má v celé věci jasno: „Zřejmě nedokázal myslet dostatečně abstraktně. Studenti by si proto měli vzít z této události ponaučení, že myslet abstraktně se vyplatí.“

Z šoku se stále ještě nedostala ani řada jeho studentů, zejména dívek, u nichž se Kubát pro svoje znalosti a profesionální vystupování těšil poměrně veliké popularitě.

Martin Vomáčka

1 353 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.