Známí pedagogové doporučují na prázdniny…

MapaVážený pane kolego, jsem všetečný student bakaláře na Vašem Institutu, prázdniny jsou až moc dlouhé, poraďte mi, co mám číst či dělat, abych na svůj obor úplně nezapomněl, abych se přiučil, zlepšil nebo pobavil. Podmínkou je prosím spojitost s mým oborem. Co mi poradíte? Na otázku odpověděl Kryštof Kozák a Petr Soukup.

Kryštof KozákKryštof Kozák, IMS
Studentům IMS bych rozhodně doporučil jet na místa, která se nějak vztahují bakalářské nebo diplomové práci, kterou píší nebo psát plánují. I když se toho z knih dá načíst mnoho, osobní zkušenost je nenahraditelná a často zvýší motivaci ke studiu. Lze například popíjet s místními do časných ranních hodin, kdy se toho nejvíc dozvíte, ráno si přečíst místní noviny či časopis, a odpoledne vyrazit na výlet nebo si číst beletrii vztahující se k oblasti. Když si takhle počínáte třeba v Bělorusku, na mexicko-americké hranici, v Magdeburku nebo v Baskicku, zažijete zajímavé léto, které se vám bude hodit i při studiu.

Petr SoukupPetr Soukup, ISS
Knihu k přečtení doporučuji Zamrzlou evoluci od J. Flegra. Získala tuším Magnesii literu za rok 2006, je výborná (pozor, jde o knihu z oblasti biologie). Nabízí originální teorii (kolik Čechů něco originálního vymyslelo) a kromě toho obsahuje cenné úvahy o vědě (tedy patří do sociologie vědy). Doporučuji také jako přesah do jiného oboru, abychom věděli že sociální vědda není jediná.

Tip na výlet: doporučuji nějaký zážitkový kurz a pozorně sledovat ostatní (ale i sebe). To je asi lepší něž 100 kurzů mikrosociologie. Hlavně si užijte léta!

1 787 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.