Že je jazz jen pro staré? Kdepak, Mladí opět naladí

Foto: Barbora Kabátová

Přichází jaro a s nástupem slunečných dnů se blíží třetí ročník prvního jazzového festivalu pro mladé, Mladí Ladí Jazz. Festival, jenž propukne 13. dubna a uzavře se posledním koncertem 3. května, představí zatím nejnabitější program za celou svou historii.

Na co vše se můžete těšit? Proběhne například křest alba Idy Kelarové, dojde na představení nového cd britských Portico Quartet či speciální projekt maďarského saxofonisty Tony Lakatoshe, německého trumpetisty Axel Schlossera a mladých muzikantů známých z českých pódií. Společně s rozmanitou dramaturgií představí i plody soutěže mladých jazzových kapel, finalisty Jazz Fruit.

Do soutěže Jazzfruit se přihlásilo celkem 26 kapel, z nichž vzešli tři finalisté – kapely Fabian Supancic Organ Trio, Kikina B a Wunder Bar Band. Výběr vítěze bude podléhat hned 3 různým kritériím. Samostatně bude probíhat hlasování na webu festivalu, rovněž – jedním hlasem, který získá kapela s největším diváckým ohlasem – rozhodnou návštěvníci úvodního večera, kdy se s krátkým vystoupením každá kapela představí. Čtyři hlasy budou mít k dispozici porotci. Okolo půlnoci pak bude vítěz vyhlášen a ze závěrečného večeru festivalu si odnese prémii 30 000Kč na nahrání debutového alba u nahrávacího studia 3Bees.

„Heslem letošního ročníku je bezpečný jazz. Snažíme se tím sdělit společnosti, že jazz, který jim naservírujeme, není zdraví škodlivý a nemusí se ho bát,“ říká jeden z organizátorů festivalu, Jan Gregar, s tím, že mnozí návštěvníci bývají k jazzu nejprve skeptičtí, ale brzy mění názor. „Dost často jejich postoj zněl: Já jazz neposlouchám, to je na mě příliš složitá a mně vzdálená hudba, nebaví mě. A mnoho lidí, mezi nimi i mnoho mých přátel, kteří měli tento názor, dnes pravidelně chodí na naše koncerty a ty je baví. Což je směr, ve kterém chceme pokračovat,“ dodává.

Program bude nabitý a každý večer bude na co se těšit. Festival začíná již tento pátek a bude pokaždé v jiném klubu. Vstupenky jsou v předprodeji buď na webu www.mladiladijazz.cz, nebo v síti TicketPro.

Sociál vás jako mediální partner celého projektu vřele zve.

158 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.