Zapař, politologu!

Kantův kategorický imperativ „Zapař“ vyzýval – jako i vloni – politologickou populaci k bujarému veselí. Všepolitologický slet na Mikuláše byl zároveň příležitostí pro kandidáty do spolku Studenti IPS, kteří tady mohli působit na vysoce koncentrované politologické voličstvo. A tak se taky stalo.

V holešovickém klubu Cross dosahovala kolem 22. hodiny hustota davu politologů (přepočítáno jednotkou: politolog na metr čtvereční) svého maxima. Na nadměrné zalidnění si ostatně i někteří účastníci stěžovali. „Je to tady nahusto, ale nebudu kritizovat, nejsem jako Čech“, prohlásil například druhák Jakub Šafr. „Je to Zapař, tak tady musíme být nahusto,“ vyvozuje příčiny Filip Capanda, jež celou akci zpunktoval. Přiznává, že „fakt přišlo hodně lidí“ a skromně dodává: „Není to supr, mohlo to být lepší.“ Podle jednoho pařmena, jehož jméno jsem radši zapomněla, mačkání nebylo na závadu: „Tu a tam se někdo otře zadečkem.“

Hysterické předsudky, že Cross je narkomanským doupětem a že je pod úroveň politologova oka o něj jen zavadit, se – jak se ukázalo – neprokázaly. Barmani sice alkoholu chtivé označovali slovy „kočko“ a „frajere“, nicméně na popularitě jasně získávala místní malinová šťáva z provozovny Spolana Neratovice.

To, že se jedná o předvolební setkání, připomněl Matěj Chytil, volební PR-kampaňář. Zvučným pískáním otevřel plamenný projev, ve kterém šmahem představil web-adresu a kandidáty, a vše zakončil agitací Milouše Jakeše, abychom všichni, soudruzi, šli volit za jasné zítřky. Projev zaujal: „Toho Milouše mělo být víc,“ stěžoval si druhák Vítek Nejedlo. Dalšího PVkaliče zaujal Matějův Mac: „Matějovo jablíčko září stejně jako jeho hlava.“

Příkazu Zapař většina politologů vyhověla s radostí. „Mně se hlavně líbí tady ten klub, je to takové alternativní,“ svěřil se Jakub Utěšený. Podobně Cross zapůsobil i na Bety Dunajovou: „Líbí se mi hlavně ty hejblátka.“ S půlnocí se většina lidí začala více či méně nápadně zvedat, do půl jedné bylo osazenstvo náhle poloviční. V programu některých kandidátů do SIPSu stojí ale psáno, že podobné akce se za jejich vlády budou konat častěji.

970 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.