Welcome parties aneb Seznamte se

Začátek akademického roku neznamená jen znovu naplněné posluchárny – je to také čas k tomu, abychom se po létě zase všichni sešli a přivítali nové tváře. Proto se stalo tradicí, že jednotlivé instituty pořádají uvítací párty. Nabízí se myšlenka, že by všechny měly proběhnout během prvního týdne školy, opak je však pravdou.
Protože na seznamování není nikdy pozdě, večírky se táhnou od začátku října až do prosince, kdy je na řadě Andělská party.

Filmové hvězdy IES

IES letos připravil večírek ve filmovém stylu. Na adresu P.M. klubu se proto mělo dorazit ve filmových kostýmech. Jak už to tak bývá, někteří tento požadavek vzali na vědomí více, jiní méně. Na obhajobu těch, kteří přišli v převleku, nutno dodat, že jich byla většina a některé převleky rozhodně předčily očekávání. Chvíli to třeba mohlo vypadat, že si zde dali dostaveníčko superhrdinové. V kompletním kostýmu totiž dorazil Superman, Batman i bojovníci ze Star Wars se světelným mečem. Po parketu se nám dále proháněla například copatá Pipi s plyšovou opicí na rameni, Marilyn Monroe či Snowboarďáci s papírovými snowboardy, které ale bohužel nápor večírku dlouho nevydržely. Pozornost vzbudili i Bratři respektive Sestry v triku nebo Pat z oblíbeného večerníčku.
V duchu kinematografie se také hrálo. Klubem zněly ty nejznámější filmové melodie, hrály se ale i klasické hity ze současných i minulých let. „Snažím se také hrát hudbu, kterou na jiných diskotékách neuslyšíte,“ říká DJ Jakub Melín, jinak student druhého ročníku žurnalistiky. „Letos tu hraji už po čtvrté, baví mě to a navíc se tu vždycky sejde super publikum,“ uvedl Jakub na adresu ekonomů.
Večírek se dle očekávání táhl do brzkých ranních hodin. Potřebné kostýmové rekvizity postupně končily v koutě (stejně jako části kostýmů) a zábava se rozjížděla stále víc a víc. Atmosféře v tomto směru tedy nebylo co vytknout

Držte si klobouky!

Studenti IMS měli letos „pod čepicí“. Welcome party se konala v klubu Popocafepetl a stejně jako ekonomové, i oni měli svůjústřední motiv – klobouky. Tento požadavek nebylo nijak těžké splnit a opravdu téměř každý přišel s nějakou pokrývkou hlavy. Mezi těmi tradičními jako jsou buřinky či kšiltovky se našly i netradiční kousky jako například kukuřice, která ale bohužel nevydržela do konce akce a zlomila se. Program byl bohatý – kromě tance, popíjení a navazování nových přátelství čekala na studenty prvního ročníku také soutěž o nejlepší básničku se jmény vyučujících, která se pro všechny zúčastněné stala dobrým zdrojem zábavy.

SocioLok

A které párty ještě můžete do budoucna očekávat? Na konci listopadu (konkrétně 25.11.) se uskuteční další ročník SocioLoku, na kterém, jak už z názvu vyplývá, bude dostatek jak sociologů, tak alkoholu. Tento seznamovací večírek se letos bude konat již po osmé v řadě a u studentů se těší velké oblibě. „SocioLok je pro mě tou největší ryze sociologickou párty. Je to tradiční uvítací večírek připravovaný druháky pro prváky, jehož smyslem je zrození nové vlny sociologů a jejich přivítání v naší malé rodině,“ říká Honza Auředník, student třetího ročníku sociologie. V programu nechybí tombola a různé další soutěže, první ročník také dostane cenné rady a různé studijní podklady, takže se určitě vyplatí zúčastnit se. „SocioLok skutečně stojí za to, a kdo se nezúčastní, jako by nebyl sociolog,“ zakončuje Honza.

Až tě andělé zavolají…

Až budete v budovách fakulty potkávat všude nalepené andělíčky, není to jen známka toho, že se blíží Mikuláš, ale také toho, že je načase zakoupit si lístek na Andělskou party. Tento večírek měl původně sloužit k seznámení a sblížení všech studentů IKSŽ, postupně se z ní ale stala oblíbená celofakultní akce, kterou si jen málokdo nechá ujít. Těšit se můžete na spoustu hudby, soutěží a samozřejmě také andělů. Večírek se bude konat 6. prosince od 18:00 v P.M. klubu v Trojické ulici. Pro více informací navštivte web nebo Facebook.

Markéta Plesníková
Alžběta Riethofová

182 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.