Weby fakultních spolků zažívají boom

web E-klub

Studentské spolky, které na FSV vznikají jako houby po dešti, se bez webové prezentace neobejdou. Předsedové těchto spolků si to uvědomují. Weby teď vypadají lépe a obsahují aktuálnější a obsáhlejší informace.

Ekonomický klub (www.e-klub.org)
je sdružení studentů Institutu ekonomických studií, které má cíle nejen společenské (Xmas Party, Den prváků), ale také přímo vědecké (např. ekonomické přednášky s renomovanými hosty).

Studenti IPS – SIPS (sips.fsv.cuni.cz)
Soudě dle webu Studentů IPS (SIPS, Institut politologických studií, sips.fsv.cuni.cz) nejde ani tak o spolek jako o internetovou stránku, na které se má nacházet vše potřebné pro studenty politologie. Zatím se tam nachází pouze několik zajímavých textů.

International Club (intl-club.fsv.cuni.cz)
se dle své webové prezentace jeví jako oficiální spolek, resp. jako klub, který pomáhá studentům ze zahraničí a organizuje především výlety a společenské akce.

SISS (siss.fsv.cuni.cz)
stránky nově založené sociologické samosprávy zatím příliš informací neobsahuje, ale podle Mira Grznára, zakladatele samosprávy, se to má brzy změnit.

Jiří Skoupý ze Samosprávy Institutu mezinárodních studií SIMS oznámil, že v těchto dnech je prioritou studentské samosprávy probíhající reforma studijního programu a s ní související příprava panelové diskuse Institutu. Webové stránky, které SIMS již dlouhou dobu neměl, jsou však také na programu dne. Kdy budou spuštěny však zatím není jisté.

Kvalita jde nahoru

E-klub své stránky nedávno inovoval a přešel na nový i redakční systém, který disponuje i anglickou jazykovou mutací. Nabízí fotogalerie s komentovanými snímky a diskusní fórum. Návštěvníka webu zaujme také aktuální seznam připravovaných přednášek a akcí. Vizuální zjev stránky je spíše zastaralý, ale plně funkční. Uživatel by jistě ocenil zprovoznění internetové adresy i bez předpony www.

Web SIPSu prodělal 26. ledna 2006 zásadní přeměnu. Získal nový redakční systém a vzhled, díky čemuž má výborný technologický základ pro další růst, který by měl přijít co nejdříve. Čtyři články totiž návštěvníky neuspokojí, byť mají velkou informační hodnotu. Z webu vedou odkazy na další zdroje informací – fórum a archiv dokumentů. Jelikož je web v plenkách, nelze hodnotit aktuálnost, ale lze pochválit moderní design, který však potřebuje doladit v detailech tak, aby správně fungoval i v méně rozšířených prohlížečích (Firefox, Opera).

Plány do budoucna prozradil Matěj Chytil (IPS): „Zvýšit návštěvnost ve špičce týdne na alespoň dvě stovky individuálních adres denně. Teď jsme na třetině.“ Prostředkem, jak toho dosáhnout, má být přehledná síť informací o všem, co se týká studia na institutu. „Pak už by se obsah mohl tvořit téměř sám. Cílem je vlastně přimět web k určitému samopohybu, aby o jeho obsahu nepřemýšleli jen dva tři lidé,“ plánuje Matěj.

International Club měl do února poměrně zastaralé stránky, ale s novým webmasterem přišla zásadní změna. Nový web pro zahraniční studenty teď již splňuje nároky jak designové, tak i obsahové. „Nové stránky mají funkční fotogalerii, on-line databázi programu Alter ego a další vymoženosti, a hlavně jsou krásnější,“ jásá dosavadní vedoucí klubu Helena Zavázalová (IMS).

Další trošky do mlýna

Ročníky institutů většinou mají své třídy na Spolužácích.cz, kam si zároveň ukládají některé dokumenty. Pokročilé funkce se však musí najít na vyspělejších fórech. Příkladem budiž fórum prváků z IES na radekf.net/forum a zatím rostoucí skladiště dat na fsv.borec.cz.

1 451 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.