VyVolení na FSV? To bude fičák!

Kurz Úvod do sociální psychologie, se kterým slavil poprvé úspěchy Michal Osuský minulý rok, získá v tomto semestru nový směr. „Neznám lepší ukázku sociálněpsychologických procesů, než jaká se nabízí v televizních reality show. Studenti kurzu proto budou mít za úkol sledovat VyVolené nebo Big Brother, abychom to mohli následně probírat na seminářích,“ vysvětluje Osuský.


Zároveň však dodává: „Jedna věc je sledovat lidi zavřené ve vile na televizních obrazovkách, druhá věc je vyzkoušet si to na vlastní kůži.“ Děkan Víšek po poradě s M.Osuským prohlásil: „V rámci vědeckých projektů probíhajících na FSV bychom mohli uvažovat o zařazení podobného experimentu. Samozřejmě bychom spolupracovali s katedrou psychologie FF UK.“

Máme se tedy na co těšit. Podle předběžných informací by jedna z částí budovy Hollar byla až na několik týdnů vyhrazena k pobytu studentů – dobrovolníků. Prostřednictvím kamery by jejich chování mohl sledovat každý, kdo se připojí prostřednictvím webových stránek fakulty.

„Předpokládám, že pokud by v experimentu byli studenti, kulturní úroveň jejich soužití by byla na vyšší úrovni. Například by nikdo z nich nestříkal spolubydlícím sprejem do očí a nestříhal si vlasy. Přeci jen bychom do krabice zavřeli skutečnou elitu národa. Jen výhra by nebyla tak lákavá. Řekněme 4 kredity,“ spekuluje děkan.

648 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.