Výjezdní zasedání: Přijde poučení z mírně krizového vývoje?

Uplynulé výjezdní zasedání IMS přineslo kromě skvělé zábavy i některé problémy, které se dříve neobjevovaly. Jak VZ hodnotí Romana Mynaříková a Petr Balla, dva z jeho pořadatelů?

„Ač jsme prací na přípravě VZ strávili spoustu času, nevyvedlo se úplně tak, jak bychom chtěli,“ říká Romana. Za hlavní problém považuje příliš velké množství účastníků. „Organizačně je strašně náročné zvládnout 150 lidí.“ Petr Balla souhlasí, že pro 150 lidí je těžké něco vymyslet.

Dalším problémem bylo chování některých účastníků, kteří rušili společný program. K velkému zklamání organizátorů většinu těch, kteří se programu neúčastnili a pouze jej v podroušeném stavu kazili, tvořili prváci. „Rušili konferenci, která je pro většinu z nás jakýmsi obřadem,“ uvádí Romana a dodává, že navíc přijeli někteří nepřihlášení lidé. „To by nebyl problém, kdyby se nechovali arogantně a jako kdyby účast na VZ byla vymahatelná,“ dodává.

„Ukázalo se, že pořádat VZ ve 150 lidech nemá cenu. Z toho se teď snažíme vyjít a přemýšlíme, co s VZ do budoucna,“ říká Romana s tím, že určitá reforma bude nezbytná. Napříště by mohl být omezen počet účastníků, mj. i proto, že budov pro 150 lidí je málo.

Objevily se názory, že by po letošní zkušenosti měli být prváci z VZ „separováni“. „VZ by nemělo být seznamkou pro prváky, což je z kapacitních důvodů nemožné,“ myslí si Petr Balla. „Zatímco loňští prváci se zapojili neskutečně hladce, s těmi letošními to tak asi nebude, i když řada z nich mě nadchla,“ dodává.

Uplynulé VZ se však i přes nastalé komplikace bezesporu vydařilo. Atmosféra VZ je přežila a třeba některé příspěvky na vědecké konferenci byly skutečnými skvosty. „Jinak myslím, že výlety se podařily, výborně se vyvedl také koncert kapely Řekla ne,“ shrnuje Romana a vyzývá všechny, aby svými návrhy přispěli k debatě o podobě příštích VZ.

877 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.