VII. Výjezdní zasedání: opilci, šamani a sex

Už posedmé uspořádala Studentská samospráva IMS Výjezdní zasedání. Tentokrát se „teritoriální kolektivizace“, jejíž věhlas překročil hranice institutu, uskutečnila na (o)Pilském mlýně v Sedlicích u Blatné. V krásném prostředí jihočeských lesů a rybníků se sešli studenti teritoriálních studií všech ročníků, aby zde prožili několik nezapomenutelných dnů.

Cesta vlakem se sice kvůli čtyřem přestupům protáhla na více než pět hodin, ale snad nikdo se nenudil. Zpěvem hymny VZ „Dolina“ jsme také jistě zpříjemnili odpoledne všem spolucestujícím, někteří náš zpěv ale ocenili odsednutím si do jiného vagónu. Pouze jedna starší paní prohlásila, že „s takovou pakáží cestovat nebude“, a počkala si na další spoj.

Šéfredaktor Sociálu Martin Benda zase hledal inspiraci na zlepšení našeho časopisu v konkurenčním Bravu a v dalších tiskovinách, nepříliš typických pro vysokoškoláky. Nejvíce si ale cestu vlakem užíval Tomáš Nigrin, dopravní referent Výjezdního zasedání a velký milovník železnic. „Právě jsem prožil několik orgasmů, přátelé,“ prohlásil Tomáš poté, co vystoupil z kabiny strojvedoucího „zvláštního vlaku IMS“, který musel pro poslední část trasy objednat.

Následovala dvoukilometrová cesta na Pilský mlýn, kde Honza Moravec, ubytovací a stravovací referent, rozdělil studenty do pokojů a provedl je po domě. Ukázal jim nejdůležitější místa – především se jednalo o výčep, od kterého se někteří po celou dobu pobytu už téměř neodtrhli.

Večer probíhající v soutěžně-seznamovacím duchu se vyvedl. Některým lidem však příliš nesedl „autochtonní“ protivínský Platan, hlavně v kombinaci s roštěnou s rýží. Bližší popis netřeba.

V pátek odpoledne, po návratu z výletu do nedalekého městečka Radomyšl, se konaly různé soutěže, za všechny je potřeba zmínit „válku“, kterou všichni přežili pouze díky důmyslným protichemickým oblekům značky „RubbishBag“ alias pytlům na odpadky. Na přilehlém rybníce také proběhly závody veslic, což někteří otužilci spojili i s koupáním. Večer se sportovalo – hrál se fotbal či kulečník, další posilovali zvedáním půllitru.

V sobotu byl na programu pěší výlet do Blatné, kam měla výprava podle kulturního referenta Martina Palána dorazit asi za deset minut. Jediný háček byl v tom, že tuto informaci vyčetl z průvodce pro automobilisty, takže nám patnáctikilometrová trasa zabrala asi čtyři hodiny.

Cestou jsme navštívili několik zajímavých míst, mimo jiné zazděný kostelík (plánovanou prohlídku tak učinil pouze zdatný prvák Petr Pojman, který vylezl do rozbitého okna, odkud nám kostel fotil a popisoval). Viděli jsme též zbytky buzického hradu či dětský tábor „slavné“ Libuše Barkové. V Blatné následovala návštěva novogotického zámku a blízké obory s daňky, vše doplněné vyčerpávajícím kulturně-historickým výkladem nerozlučné dvojice Palagrin (Martin Palán a Tomáš Nigrin).

Poslední večer byl vpravdě šamanský. Do oPilského mlýna totiž přišla převratná zpráva: na IMS měla být založena katedra afrických studií. Všichni účastníci byli následně vyzváni k složení básní oslavující novou katedru. Výtvory jednotlivých skupinek pak byly rituálně recitovány na břehu rybníka.

Tradiční vyvrcholení „vézetka“, tzv. vědecká konference, přinesla mnoho vydařených příspěvků. Asi největší pozornosti se však dostalo Pitchovi s Gedžytkou, kteří prezentovali výsledky své výzkumné práce „Sex na výjezdním zasedání“.

V neděli výletníky čekala ještě exkurze po Písku. Pak už jen cesta zpět do Prahy. Někdo ji absolvoval autem (tzv. autisté), někteří drželi partu a jeli vlakem. Tvrdé jádro IMS zůstalo pospolu i v Praze. Povedené výjezdní zasedání náležitě zapilo v jedné z hospůdek u hlavního nádraží.

Anketa: Jak se výjezdní zasedání líbilo prvákům?

Anna Kárníková
Byla jsem i na minulém VZ, ale průběh radši nebudu hodnotit. Podle mě byl ale Lucký vrch pěknější. Jinak jsem taky ocenila, že se duo Palagrin vzdalo megafonů. Příště určitě pojedu znova!

Pavel Bobek
Na předchozím VZ jsem sice nebyl, ale tohle bylo výborný! Moc oceňuju, že se tahle akce koná a že lidi nejsou tak „zatáhlý“ a nestarají se výhradně o sebe jako je tomu často jinde, třeba na politologii na FF. Co mě trošku naštvalo bylo bydlení v chatkách, ale přijeli jsme až v pátek večer, takže jsem to očekával. Pěší výlet do Blatné byl super a večerní akce taky. Pokud nebudu mít v plánu něco jiného, tak určitě pojedu i příště. Jsem rád, že tady vůbec něco takového jako SIMS a VZ je, takže organizátory rád alespoň svou účastí podpořím. No a konečně si rád užiju víkend s kamarády ze školy a navíc mimo Prahu.

Helena Schulzová
Na VZ jsem byla už podruhé a obě byla výborná i když každé trochu jiné, takže to nechci srovnávat. Bylo to celé příjemné, ale je těžké něco zvlášť vyzdvihnout. A určitě bych ráda jela i na podzim.

Romana Mynaříková
Výjezdní zasedání je fajn akce, byla jsem i na tom minulém, které mi ale přišlo lepší. Minimálně to prostředí bylo určitě zajímavější. Líbila se mi hlavně organizace a program, ve kterém si každý najde něco, co ho zaujme, a ten zbytek prostě přetrpí. Naopak mi vadilo, když mi skupinka asi dvaceti lidí zpívala od pěti do šesti ráno pod oknem – kdyby aspoň znali slova. Snad to vyjde a pojedu i příště.

1 117 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.