Večírek IMS – oslavy začátku i konce

Párty IMS u příležitosti zahájení akademického roku hostil 17. října hudební klub p.m. v Trojické ulici. Onen večer byl určen zejména čerstvě promovaným bakalářům, ale také prvákům, kteří teprve začínají poznávat, jak chutná společenský život na IMS.

Ze síní starobylého Karolina, kde si vyzvedli zasloužené diplomy, se čerství bakaláři přesunuli do stylového cocktail baru, aby zisk akademického titulu tentýž den náležitě oslavili. Rovněž pro prváky byla tato párty důležitá – poprvé měli možnost se při neformální společenské události setkat se spolužáky z vyšších ročníků. Po zářijovém soustředění v Dobronicích, kde se poznali pouze mezi sebou, se tedy i oni zapojili do společenské sítě institutu. Příležitostí seznámit se se staršími kolegy budou mít vzhledem k pestré nabídce společenských akcí na IMS ještě mnoho…

K poslechu i tanci hrála – jak se již stává tradicí – rock´n´rollová skupina Caktus showband. Po skončení její zdařilé produkce se taneční parket vylidnil a skupinky účastníků party se začaly přemisťovat k baru. Vždyť bylo co oslavovat! Studenti, kteří se teprve pár hodin honosili titulem Bc., mohli po dosažení této mety konečně uvolnit tlak v těle i duši. Kdo neslavil, mohl diskutovat třeba o nadcházejícím Absolventském výletě či Výjezdním zasedání, o nové vyhlášce pana ředitele, o kvalitě obědů v jinonické menze a o dalších zajímavých problémech. Tanečně dosud neuspokojené páry využívaly nabídky reprodukované hudby, která se ozývala prostory klubu p.m. dlouho do noci.

Uvolněný průběh večera zpestřila projekce fotografií ze života IMS, kterých bylo tolik, že snad každý přítomný (pochopitelně kromě prváků) zažil svou chvilku slávy, když se na velkém plátně objevil na nějaké té fotografii z minulých VZ, vánočních párty, mikulášských tramvají, plesů, apod.

Organizátoři podzimního Výjezdního zasedání zde také poodhalili jeho program, a snažili se tak nalákat potenciální výletníky. Všeobecné veselí navíc podtrhla výhra českého fotbalového týmu nad Německem v poměru 3:0. Závěr přímého přenosu mohli všichni sledovat na plátně přímo v klubu. Tento fakt, a zejména pak pohled na fotbalisty svlečené po zápase do půl těla, oceňovaly i přítomné dámy.

Dnes nevíme, komu se za rok touto dobou podaří oslavit zisk prvního akademického titulu. Ještě větším tajemstvím je, jací studenti projdou sítem přijímacích zkoušek a nastoupí do prvního ročníku. Přejme jim, aby si svoje úspěchy mohli užít stejně příjemně, jako oslavenci letošní.

1 116 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.