Vandal znovu zaútočil na dveře toalet

Velký zájem studentů vzbudily pomalované dveře z pánských záchodů vystavené v přízemí jinonické budovy. „Minivýstava“ je doprovázena výzvou k zamyšlení se pro pachatele a textem Radima Uzla. Ten popisuje sexuální deprivace lidí, kteří si své intimní selhávání vynahrazují právě vandalstvím: „Sexuálně neuspokojení jedinci používají místo ejakulace barevný sprej.“

„Vystavit ty dveře byl nápad mého zástupce pana Künzela. Já k nim pak dodal ten Uzlův text,“ vysvětluje správce budovy pan Jelínek. „Setkali jsme se s pozitivními ohlasy. Snad si tak studenti uvědomí, že tohle je i jejich problém,“ doplňuje. Nejednalo se zdaleka o první vandalský čin. Už minulý rok se začaly vyskytovat nápisy psané lihovou fixou na toaletě v pátém patře. Od října se pak vandalova „díla“ objevují zejména na pánských záchodech v přízemí, ale červený nápis byl také v aule.

„Lihovky šly umejt toluenem, ale kvůli těm barvičkám musíte dveře obrousit a třikrát přetřít. Barvy vyjdou celkem na 400 Kč a zabere to spousta času. A to máte jen jedny dveře,“ postěžoval si pan údržbář. Kromě zmíněného vandala mu vadí i všudypřítomné vylepování plakátů po dveřích a někdy i po stěnách. Při odlepování se pak často odloupne lak, resp. omítka. Nabádá proto k používání klihové lepící pásky a ohleduplnosti při výlepech.

Na vystavených dveřích je obrázek velké červené boty s nápisem „Skins StompBack“. V pondělí 2. dubna přibyly na „antivýstavu“ další dveře, tentokrát s nápisem „Kontra“. Jinde se objevují nápisy „Asalto 54“ a „Antifa 54“. Jejich autor je zřejmě sympatizant levicových antifašistických skinheadů.

Škoda jen, že místo veřejných prostorů v okolí fašistických hospod, kde by jeho dílka zvedala mandle českým neonacistům, umisťuje své práce na dveře pánských záchodů, což zvedá mandle hlavně správci jinonické budovy.

„Bude to nějaký lempl, co do školy moc nechodí,“ přemýšlí nahlas Jelínek, proč se vandal projevuje hlavně na začátcích semestrů. „Volali jsme kvůli tomu i policii, ale pachatele zatím neznáme. Moc by nám pomohla aktivita samotných studentů. Kdyby si něčeho podezřelého všimli, ať to hned oznámí.“ Celá věc bohužel dlouhodobě vrhá špatné světlo na všechny studenty a potvrzuje, že i mezi námi vysokoškoláky se najdou jedinci silně pomýlení…

1 542 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 4,50 z max. 5)
Loading...

Související články:

Jeden komentář: “Vandal znovu zaútočil na dveře toalet”

  1. jan quinti napsal:

    K čemu je tam Jelínkova profesionální bezpečnostní agentura…