V P.M. se sletělo 800 andělů z FSV

AnděléTři dny uběhly od svatého Mikuláše, když se v pondělí 8. prosince konala v klubu P.M. Andělská party FSV. Tato první akce celofakultního rozsahu a dosahu měla své kořeny v původní myšlence organizátorů – studentů Marketingové komunikace a public relations – uspořádat adventní večírek IKSŽ sbližující studenty žurnalistiky a MKPR, neboť se vzájemně téměř neznají, ač spolu tvoří jeden z institutů fakulty. Měřítko předvánočního žurnalisticko-marketingového seznamování se ale záhy rozrostlo na celou fakultu.

Fotky z akce: na Rajčeti (300 fotek) a na Studentských letech.

Program večera zahájili po půl sedmé jazzoví tučňáci z Emperor Penguin, kapely která se dala dohromady na Konzervatoři Jaroslava Ježka, ale jejíž saxofonista Jan Kyncl je zároveň studentem PR. V současnosti sestavu obohacuje i švédský pozounista Karel Eriksson. Během jejich libozvučných tónů začali do klubu proudit první návštěvníci a vytvářet tak na barech fronty, které během večera téměř nikdy neopadly. P.M. klub nezůstal nic dlužen svému přízvisku „cocktail bar “: ceny koktejlů byly více než příznivé (Cuba Libre 69,- především však Křídla za 49,-). Kdo si chtěl dát pivo, musel sáhnout do kapsy hlouběji – 32,-.

Párty

Okolo osmé hodiny se na pódiu objevila skupina Sabra Cadabara se zvukem klasické elektrické kytary, melodiemi ve stylu Janis Joplin i tvrdšími kousky. Záhy po skončení vystoupení, kterému dominoval drsný hlas jejich zpěvačky Aničky Dokoupilové, se pozornost všech přesunula pod pódium, kde se schylovalo k lítému boji. Na řadu v programu přišla soutěž – štafeta šesti čtyřčlenných družstev, jejíž hlavní a jedinou cenou byla loď s Křídly – vodkou a Redbully. Každý z fakultních institutů měl šanci vytvořit po jednom týmu, „nevědněsociální“ návštěvníci party mohli zformovat tým jeden. Svojí hbitostí, prudkostí a především rychlostí v běhu na překážkové dráze, během nějž se jako štafeta předávala křídla na gumě, zvítězilo s náskokem 3 sekund mužstvo studentů VŠUP a AVU – tedy tým „ostatních“.

Vítězové

Že by fakultě docházel dech? „Prohru přičítáme i čistě dívčímu složení našeho družstva, všichni kluci byli hrozně draví,“ komentovala průběh souboje Anna Baumová z týmu IKSŽ. Nezbývá než doufat, že vítězný tým vděčí za svůj úspěch i odkoukané univerzitní technice, neboť běžel jako poslední a mohl se tak vyvarovat řady předchozích chyb.

Běžci

Případné zklamání sociologů, politologů, ekonomů, žurnalistů i teritorialistů se záhy rozplynulo ve hravých beatech „heavy skankin´gangu“ Discoballs, jehož svižné ska po deváté hodině bleskurychle zaplnilo celý prostor před pódiem. Atmosféra v klubu houstla, brzy byly plné nejen prostory v přízemí, ale i na patře, jehož ochoz umožňoval pozorovat dění s nadhledem. Přes diskutabilní kvalitu zvuku, respektive akustického vybavení klubu, představovalo vystoupení Discoballs hudební vrchol večera, během kterého tančili i zavilí netanečníci. V deset hodin nastal konec živé hudební produkce, tančit se však nepřestalo: druhou část večera rozjel DJ On-Von-onoff. Po něm slovo dostal, jako už několikrát předtím, moderátor večera Martin Maxa (shoda jména s pěvcem hitu C´est la vie je čistě náhodná), který uvedl půlnoční tombolu. Lístkem do ní byl lístek do šatny, což cenu 20,- za šatnu částečně vysvětluje, dlouhou frontu, kterou jste si při odkládáni svršků museli vystát, ale nijak nezkracuje. Na keramického jelena čekali soutěžící marně, mezi ceny patřily trika a sluchátka od internetového obchodu freshlabels.cz či lístky do KC Zahrada. Až kolem druhé hodiny řady návštěvníků prořídly, když se mnoho z nazítří vstávajících odebralo domů. Těm, kteří zůstali byly odměnou sety DJ Slater a poté DJ Robota, který „roztáčel hvězdná kola“ až do brzkých ranních hodin.

Slečny

Sami organizátoři přiznávají, že byli návštěvností akce – 800 osob – lehce zaskočeni. „V zájmu příjemného prostředí v klubu jsme byli nuceni počet lidí regulovat, nikdy jich nebylo vevnitř více než 650, což je horní únosná hranice,“ uvedla Kateřina Bášová. Díky vysoké návštěvnosti se tak primárně nezisková studentská aktivita stala výdělečnou, což vedlo organizátory k rozhodnutí odměnit po pokrytí očekávaných nákladů celý organizační tým čítající okolo 15 osob.

Hoši

Přes některé nedostatky, způsobené nejspíš právě návštěvníky nad očekávání, byla Andělská party (možná taky nad očekávání) vyvedenou akcí. Možnost, že se příští rok bude fakultní adventní večírek opakovat, nechávají organizátoři s radostí otevřenou. Jenom aby se marketéři přeci jen nechtěli sbližovat s těmi žurnalisty…

Slečny

Kamila Dohnalová, členka organizačního týmu z MKPR

Foto: organizátoři párty

2 712 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (3 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.