V Jinonicích bude debatovat i předseda komunistů

Vojtěch Filip

Každý předvolební čtvrtek k nám přijde diskutovat čelný představitel jedné z hlavních politických stran, do Jinonic je zve Česko-Slovenská unie studentů politologie (CPSSU). Sociál navíc na květen chystá velký fakultní průzkum předvolebních preferencí.

Cílem diskusí s politiky je věcný rozbor nejžhavějších problematik, na které v masových mediích nebývá čas. „Akademická půda by měla zajistit věcné odpovědi, nikoli povrchní prohlášení oslovující majoritního konzumenta televizních zpráv,“ vysvětluje Martin Stoila, druhák z politologie a spoluorganizátor CPSSU.

KSČM, legitimní strana?

Do uzávěrky Sociála potvrdili svou účast jen lidovci a předseda komunistů Vojtěch Filip, který by měl vystoupit 4. května. Předsedovi CPSSU Petru Justovi, který by měl setkání také moderovat, není z přítomnosti komunistů nadšený, ale nemá prý jinou možnost. „Ať se nám to líbí, nebo ne, KSČM je řádně registrovaná a navíc velice významná strana. Ale věřím, že naši studenti nejsou ovlivnitelní demagogií, takže zde nehrozí nějaké šíření myšlenek komunismu,“ vysvětluje Just.

Kromě akce politologické unie chystá redakce Sociálu volební speciál. Vyjde 9. května a bude obsahovat velký průzkum politických preferencí mezi studenty fakulty, srovnání programů v oblasti vysokoškolské politiky a také inzerci politických stran.

1 222 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.