V Chelčicích popijeme džusy za sníženou cenu

Akce Chelčice

První ročník výjezdní akce dramatických rozměrů slibuje nejen moře piva, ale hlavně šanci poznat spolužáky a profesory i v nočních hodinách. „Účast je samozřejmě povinná, kreditní dotace se ale ještě zvažuje,“ říká Pavel Janšta třeťák z IPS a duchovní otec akce.

Co se skrývá za názvem „Akce Chelčice“?
Akce Chelčice je tedy první polit(olog)ická vesnice. Zarámování je jasné. Místo spjaté s prvním (dle některých:-) českým politickým myslitelem mi přišlo jako vhodné pro akci celé IPS. Dalším důvodem proč právě do Chelčic je fakt, že tato jihočeská vesnice roku 2000 leží tři kilometry od mého bydliště. Prostředí i lidi dobře znám a přijde mi tak jednání mnohem jednodušší

Půjde o jednorázový výkřik do tmy, nebo je to pokus o založení tradice?
Na otázku, zda bude vícekrát do roka či jde jen o výkřik do tmy teď neumím dát odpověď. Nejdřív se musí ukázat, že akce takovéhoto charakteru má u studentsva/učitelstva úspěch a vůbec smysl. Frekvence může být maximálně jednou-dvakrát za rok.

Na letácích je zmíněná přítomnost hostů. Kdo přijede?
Pozvání učitelů jsem hodně podrobně rozebral na fóru. První byl pozván J. P. Kučera, který by nás nejen navštívil, ale se kterým bychom mohli mít i neformální besedu o Petru Chelčickém spojenou s posezením u piva. Ctěná korejská choť Jana Přemysla bohužel nedorazí. Hnízdo zřejmě přijede zároveň s DžejPím (ještě to ale nepotvrdili 100 %). Příjezd plánují spíše na neděli, neb to budeme také stavět a slavit májku. A v posledku Havlíček – bude v ten čas s rodinou v nedalekých Voticích, přijel by se za námi taky podívat, porozhlídnout se po okolí, popít nějaký ten mok… podle mě se zbytečně démonizuje kvůli (ne)oblíbeným filozofickým předmětům. Zde by byla skvělá příležitost poznat ho trochu z jiné stránky. Dále by měl dorazit i doktor Just, možná i další doktorandi i profesoři.

Jak by měla celá akce probíhat?
Vyjet ven ze školy i Prahy pospolu, užít víkendu – každý dle svého, ale zároveň i dohromady, poznat se z trochu jiné stránky. Nejen studenti mezi sebou, ale i s učiteli. Navíc se nabízí i další možnosti (ne)kulturní, pařební, poznávací, seznamovací a jiné.

Máte naplánované kulturní vyžití? Jaké bude zázemí?
Ubytovna s 200 lůžky. Pokoje jsou většinou po čtyřech, ale spánku stejně asi moc nebude. Sál je opravdu velký, dá se tam nejen jíst, v klídku posedět, ale také třeba zapařit a zatrsat. Rád bych taky dotáhl z vodňanského kostela velké reprobedny i s mixážním pultem. Pokud by se tedy některý z večerů rozjel… a jako že se rozjede! Dále tam dovezeme (zdarma) fotbálek, nebo šipky. K oné stovce korun se bezplatně počítá i fotbalové hřiště a taky kurty na tenis a volejbal.

Jaké pivo se točí? Co přístup k ohnivé vodě?
Točí se tady Platan, víno i tvrdý bude klasicky k dispozici. Navíc ale budou výborné v Chelčicích vyráběné džusy (možná je znáte z Alberta), jichž část budeme mít jakožto prezenčku zadarmo a zbytek bude kdykoliv během dne k dostání za bezkonkurenčně sníženou cenu. Samozřejmostí je možnost dovézt si proviant vlastní. Jídlo i pití.

První masová akce politologů je na obzoru

Operace s krycím názvem PPV – První politologická vesnice se nezadržitelně blíží a to konkrétně v termínu 28. dubna až 1. května.

Toto valné shromáždění, které se chystá pod taktovkou Pavla Janšty ze SIPS, se odehraje v Chelčicích rodišti a pohřebišti prvního českého politického myslitele Petra Chelčického. Kapacita bude dvě stě osob, k dispozici jsou dvou až čtyř lůžkové pokoje, dva menší salóny a jeden velký sál (pro asi sto třicet lidí). Najít tady budete moct restauraci i celonoční barem. Zadarmo se bude hrát fotbálek a šipky. Ubytovací komplex bude celé čtyři dny patřit jenom politologům. V areálu najdete taky fotbalové hřiště a tenisové kurty.

Jak na místo?

Doprava je zajišťována autobusy. Odjezd z Prahy je v sobotu 28. dubna. v 17:00 z nádraží Na Knížecí (kousek od Anděla). Nejdřív je ale nutné se přihlásit a složit peníze spolu s ubytovací položkou, ta je 350,- Kč. To vše do 18.dubna u svého SIPSáka v ročníku. Cena jízdenky by neměla překročit 280 kaček se zpáteční slevou.

Co do úst?

Snídaně budou formou švédských stolů, obědy a večeře na objednávku před odjezdem. Ke švédskému stolu se můžete vrhnout za 35 korun, večeři dostanete za pade. Pro v matematicky indisponované vychází plná penze s ubytováním a cestou autobusem na zhruba 935 korun.

Budou jenom hrubé obrysy

Celá akce je koncipována na dobrovolné bázi – program je a bude vytvářen v Praze jen v hrubých obrysech a až na místě dojde k doplánování. Možností jako výlety na Zeyerovu stezku, poutní místo Lomec, pití Platanu a Budvaru je nepřeberně. Využijte jedinečnou příležitost upevnit kolektiv, poznat další zajímavé lidi z oboru, či poklábosit s hosty. Přijede Kučera, Havlíček a snad i někdo další. Pro podrobnější info se obraťte na svého SIPSáka, nebo klikněte na fórum agenda Chelčice, které najdete na: sips.fsv.cuni.cz.

637 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.